Vôbec prvé LEGO v spolupráci s Top Gear príde už v decembri

Fanúšikovia legendárnej britskej moto show a stavebnice LEGO sa môžu tešiť na rally autíčko na diaľkové ovládanie, ktoré si však budú musieť najprv postaviť.

Spolupráca spoločnosti LEGO a BBC tímu Top Gear bola avizovaná už v septembri. Počas novinárskych dní blížiaceho sa autosalónu v Los Angeles bol predstavený výsledok ich spolupráce. Stavebnica Top Gear Rally Car, ktorá patrí do série Technic. Ide o vôbec prvú spoluprácu LEGO a BBC Studios, resp ich tímu Top Gear.

Spolupráca prebiehal najmä na úrovni navrhovania dizajnu autíčka, ktoré chce byť vo finále čo najviac realistické. Tomuto cieľu má pomôcť aj polep modelu, ktorý je samozrejme súčasťou balenia.

ZDROJ | Lego

Stavebnica má presné označenie Technics 42109 Top Gear Rally Car, vychádza z automobilu GT Rally a postavené autíčko je možné diaľkovo ovládať pomocou aplikácie LEGO Technic CONTROL +. Model je určený pre deti od 9 rokov.

Aplikaćia ponúka viac druhov ovládania. Okrem toho klasického je to tiež multi-touch alebo gyro ovládanie. Aplikácia ďalej ponúka rôzne hry, úlohy a režimy, ktoré modelom musíte plniť, aby ste sa zabavili.

„Spolupráca s LEGOm je vzrušujúca a pre nás, teda značku Top gear, prirodzená. LEGO Technic Top Gear Rally car je výsledkom nikoľkoročnej práce tímov Lego a BBC Studios,“ povedal pri predstavení Jason Easy, vedúci licenčného oddelenia BBC Studios.

ZDROJ | brothers-brick.com

Stavebnica má 463 častí a obsahuje motor, XL motor a Bluetooth smart hub, vďaka ktorému sa dá stavebnica diaľkovo ovládať. Teréné model príde do prdaja 26. decembra 2019 za 129,00 americkyych dolárov alebo 124,99 libier. Na oficiálnej slovenskej LEGO stránke je možné Technics 42109 Top Gear Rally Car predobjednať za cenu 139,99 €.

Zdrojbrothers-brick.com

Komentáre k článku