Vo VR Sense budete v hre ako v 4DX kine, chýbať nebude ani vôňa

Na internete sa objavili informácie o zaujímavom zariadení, ktoré by pri hraní hier s VR setom, teda prostredníctvom virtuálnej reality, malo poskytnúť realistický zážitok, aký zažijete v 4DX kine pri sledovaní filmov.

VR Sense 02
ZDROJ | KOEI TECMO Wave

VR Sense je názov akejsi „arkádovej skrine“, ktorú predstavila spoločnosť KOEI TECMO Wave, známa hernou sériou Dynasty Warriors. V tejto skrini je umiestnené multifunkčné 3D sedadlo, na ktorom pri hraní hier s VR setom bude sprostredkovaný pohyb, vône, vietor, teplo, chlad, ale aj dážď či hmla.

Pozrite si4DX – zážitok z kina, ako žiadny iný

A to všetko preto, aby ste pri hraní mali čo najrealistickejží zážitok z hier. Pri tých hororových bude hráč viac mokrý od vlastného potu, ako z „vodnej sprchy“. Je zrejmé, že VR Sense nie je určený na domáce použitie. Skôr sa očakáva jeho nasadenie do herní.

GI Jockey Sense
ZDROJ | KOEI TECMO Wave

Pri predstavení tohto zariadenia boli spomenuté prvé tri hry, ktoré si záujemcovia budú môcť vyskúšať. V hre GI Jockey Sense si vychutnáte transcendentný zážitok ako džokej v sedle počas dostihových pretekov.

Pozrite si9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

VR Sense games
ZDROJ | KOEI TECMO Wave

Horror Sense je variácia na Resident Evil, počas ktorej budete doslova na vlastnej koži pociťovať „dotyky hrôzy“. Treťou je VR verzia série Dynasty Warrior. Pri jej hraní pre zmenu pocítite „oheň a horúčavu bojiska“, v strede ktorého sa budete nachádzať.

Pozrite si8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

Spoločnosť KOEI TECMO Wave zatiaľ ale neprezradila podrobné detaily ohľadom toho, aký VR set bude používaný vo VR Sense, aká je cena tohto zariadenia a ani kedy bude oficiálne prístupné. Očakáva sa, že viac firma prezradí na výstave Japan Amusement Expo 2017, ktorá začína 10. februára 2017 v japonskom meste Chiba (Čiba).

ZdrojKOEI TECMO Wave (JP),KOEI TECMO Wave (EN)

Komentáre k článku