Vo Fínsku budú drony od firmy Wing slúžiť ako donášková služba

ZDROJ | Wing

Firma Wing, ktorá spadá pod konglomerát Alphabet (Google), expanduje na európsky kontinent. Od jari 2019 budú jej drony rozvážať tovar po Fínsku.

Firma Wing testuje svoje drony v USA približne dva roky. Po prvotnom úspechu v USA a následne v Austrálii mieri do Európy, aby rozšírila svoje portfólio.

ZDROJ | Wing

Pozrite siDrony dostali medzinárodnú štandardizáciu

Vo fínskom hlavnom meste Helsinki bude 12 Wing dronov rozvážať tovar v 10-kilometrových vzdialenostiach. Služba by mala byť spustená na jar 2019 a drony tak budú testované aj v horších poveternostných podmienkach tejto škandinávskej krajiny.

Tovar by mohol byť doručený už do 10 minút a Wing chce testovať donášku potravín, liekov či drogérie. Na oficiálnej stránke Wing si môžete vybrať tovar, ktorý by ste uprednostňovali v donáške. Medzi jedlom napríklad nájdeme aj raňajky, obed či večeru v prípade, keď nestíhate cez deň navariť alebo ste si zabudli niečo kúpiť.

Počas testovacieho obdobia bude služba dostupná zdarma. Používateľom stačí, aby si vybrali cez aplikáciu tovar, ktorý im má byť doručený pomocou drona.

ZDROJ | Wing

Pozrite siNa Islande sa donáška jedla dronom stáva realitou

Drony ako donášková služba nie sú žiadnou novinkou. V Londýne túto službu testuje obchodný gigant Amazon. Na Slovensku je donáška pomocou dronu zatiaľ prísne regulovaná a prakticky nemožná, keďže drony nemôžu prevážať tovar. Napriek tomu veríme, že do budúcna budú podobné projekty podporované aj u nás a postupom času kuriérske služby nahradia práve drony.

Donáška pomocou dronov je ekologickejšia, rýchlejšia a efektívnejšia. Zároveň, okrem bežného tovaru, donáška pomocou dronov umožňuje zásielky liekov či potravín do odľahlých lokalít, kde sa bežnou dopravou nedá veľmi jednoducho dostať. Takéto oblasti nájdeme najmä v Ázii ale aj v spomínanej Austrálii.

ZdrojWing

Komentáre k článku