Vlna nostalgie nekončí, na Super Nt si môžete zahrať SNES hry z cartridgov

ZDROJ | Analogue

Pred rokom sa na trh dostala retro konzola NES Classic Edition a nedávno prišiel aj jej nástupca SNES Classic Edition. Teraz sa môžeme tešiť na konzolu Super Nt, ktorá podporuje staré cartridge z konzoly SNES.

ZDROJ | Analogue

Na nostalgickú strunu tentokrát nebrnká Nintendo, ale spoločnosť Analogue, ktorá v minulosti vydala konzolu Nt mini. Ich nová konzola so strohým názvom Super Nt ponúka niekoľko zaujímavých funkcií.

Pozrite siNPTS | Nintendo Virtual Boy – virtuálna realita z roku 1995

Super Nt na rozdiel od Super NES Classic Edition nespúšťa hry cez emulátor z internej pamäte, ale zo skutočných cartridgov, aké používala aj pôvodná konzola SNES a Super Famicom.

https://youtu.be/77uZNHvyu-Y

Analogue sľubuje nulovú odozvu a maximálnu presnosť ovládania. Určite poteší aj podpora Full HD rozlíšenia, aj keď ide stále o konzolu na hranie 16-bitových hier.

Pozrite siZNAČKY | Nintendo – herný gigant z Japonska zabáva už 127 rokov

Super Nt podporuje viac než 2 200 hier, ktoré si hráči môžu zahrať s bezdrôtovým ovládačom od spoločnosti 8Bitdo. Ten sa ale nenachádza v balení. Predávať sa bude samostatne v štyroch rôznych verziách za 39,99 dolárov.

ZDROJ | Analogue

Rovnako ako ovládače, aj konzola bude dostupná v štyroch verziách. Vybrať si môžete medzi čiernou, sivo-fialovou, tmavosivou verziou a verziou z priesvitného plastu. Všetky tieto verzie budú stáť 189,99 dolárov a predobjednať si ich môžete už teraz. Prvé kusy bude spoločnosť Analogue odosielať niekedy vo februári.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAnalogue

Komentáre k článku