VIZIO SmartCast P-Series – prvá telka s tabletom namiesto diaľkového

Americká spoločnosť VIZIO predstavila nové Ultra HD televízory série SmartCast P-Series. V predaji bude niekoľko modelov od 50″ do 75″. Novinky ponúknu nielen bohatú hardvérovú výbavu, ale aj absolútnu novinku na trhu – Android tablet namiesto diaľkového ovládača.

VIZIO SmartCast P-Series 21
ZDROJ | VIZIO

Všetko začína už pri dizajne, na ktorom si dalo VIZIO záležať. Kovový rám displeja v minimalistickom duchu dopĺňajú nožičky z lešteného hliníka. TV série SmartCast P-Series ponúknu VA panely s uhlopriečkami 50, 55, 65 a 75 palcov.

VIZIO SmartCast P-Series 29
ZDROJ | VIZIO

Všetky majú Ultra HD rozlíšenie a podporujú HDR obraz s technológiou Dolby Vision. Navyše ponúkajú aj Ultra Color Spectrum pre čo najlepšie podanie farieb a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz. O upscalovanie obrazu z nižších rozlíšení sa stará procesor Spatial Scaling Engine, ktorý sekunduje hlavnému procesoru VM50 Engine s 8-jadrami.

VIZIO SmartCast P-Series 31
ZDROJ | VIZIO

Pozrite siVIZIO má 120″ Ultra HD TV za 130 000 dolárov!

Aj full-LED podsvietenie panelov je úplne iné, ako u väčšiny konkurencie. Stará sa oň 128 aktívnych zón, ktoré dynamicky menia intenzitu podľa sledovaného obsahu. V novinke je vraj až 5 HDMI portov, Enthernetový port, 2 USB porty a jeden komponentný vstup. prekvapivo nie je v televízore žiadny TV tuner. Nechýba však Wi-Fi ac či Bluetooth 4.1.

VIZIO SmartCast P-Series 20
ZDROJ | VIZIO

O zvuk sa stará dvojica 15 W reproduktorov s DTS StudioSound a DTS TruVolume, ktoré ale môžete nahradiť vlastnou sústavou cez analógový alebo digitálny výstup, príp. si dokúpiť soundbary priamo od VIZIO.

https://www.youtube.com/watch?v=ko5F4bIDG8o

Čerešničkou v balení, ktoré mimochodom začína na sume 999,99 USD je diaľkové ovládanie, ktoré je vlastne Android tabletom. Ide o 6-palcový Android tablet, ktorý s TV komunikuje cez Wi-Fi. Tablet má Full HD displej, 16 GB intenrú pamäť a 8-jadrový procesor. Okrem iného je v balení aj špeciálny stojan na bezdrôtové nabíjanie.

VIZIO SmartCast P-Series 27
ZDROJ | VIZIO

Miniatúrny tablet funguje cez SmartCast systém, čo je vlastne dedikovaná appka pre Android. Appku je však možné si stiahnuť aj do svojho smartfónu alebo tabletu s Androidom alebo iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3qvO__lju4

Ceny noviniek začínajú na sume takmer 1 000 dolárov, top model s 75″ displejom môžete mať za necelých 3 800 USD. Jediným nedostatkom je fakt, že v Európe VIZIO svoje produkty zatiaľ nepredáva.

ZdrojVIZIO

Komentáre k článku