VIX – manifest pokročilej virtuálnej reality

ZDROJ | Sensorama

Sensorama je brazílska spoločnosť, ktorá sa zaoberá tvorbou a sprostredkovaním virtuálnej reality. Naposledy predstavili VIX – atrakciu, v ktorej môže 24 „pasažierov“ zažiť netradičný zmyslový zážitok sprostredkovaný virtuálnou realitou.

sensorama_04

 

Pozrite siUnikátne kino IMAX si budete môcť dopriať aj doma!

https://vimeo.com/137548864

VIX je určený pre rôznych záujemcov, najmä pre rodiny s deťmi nad štyri roky. V tejto atrakcii je simulovaný nielen priestor, ale napr. aj vietor vejúci vo vlasoch, rôzne vône a zápachy.

sensorama_06

Na pokročilej simulovanej atrakcii VIX pracoval dva roky viac než 90-členný tím odborníkov. Na stavbu projektu bolo potrebných okolo 90 ton ocele, tri kilometre káblov atď. Vizuálna časť VR sa premieta na zakrivenej obrazovke veľkej 172 štvorcových metrov zodpovedajúcej veľkosti IMAX premietania.

https://vimeo.com/138156645

 

Pozrite siZožne Dolby Cinema celosvetový úspech?

 

sensorama_05

Filmový obsah sa na zakrivenú plochu premieta pomocou 4K projektorov – ponúkajú kvalitnú obraz s dostatočný jasom a rozlíšením. V kombinácii s vyváženým 3D zvukovým systémom a rôznymi simulovanými zmyslovými podnetmi sa VIX postará o kvalitný, živý, pohlcujúci zážitok virtuálnej reality.

sensorama_02

VIX bude prístupný od októbra v brazílskom Vila Velha, v nákupnom centre Praia Da Costa.

ZdrojSensorama,Designboom

Komentáre k článku