vivo Z1i – stredná trieda s rámikmi menšími ako Galaxy S9

ZDROJ | vivo

Nie je tajomstvom, že spoločnosti sa snažia na svojich smartfónoch neustále zvyšovať použiteľnú plochu displeja. vivo Z1i tento trend prináša tiež.

A práve vo zvyšovaní podielu displeja ku prednej strane zariadenia je vivo priekopníkom. Dôkazom je vivo NEX S. 6,59″ displej zaberá 91,24% prednej strany. Pomer strán je až 19,3:9, rozlíšenie predstavuje 1 080 x 2 316 px. Novinka to dosiahla aj vďaka vysúvacej kamere. vivo Z1i síce podobné riešenie neponúkne, no ide konieckoncov o strednú triedu za tretinovú cenu.

Pozrite siVivo predstavilo senzor, ktorý prekonáva TrueDepth kameru v iPhone X

vivo Z1i je bratom modelu Z1, ktorý prišiel na trh len pred mesiacom. Novinka má 6,26-palcový Full HD + (1 080 x 2 280 px) IPS displej s pomerom strán 19:9 a 2,5D zakrivením. Čo ale zaujme sú minimálne rámiky, vďaka ktorým je predná strana smartfónu z 90 % tvorená displejom. Len pre porovnanie, Samsung Galaxy S9 má 84,2 %. Vo výreze je 16 Mpx snímač s AI na odomykanie či skrášlenie tváre.

ZDROJ | vivo

Pod panelom sa skrýva osem-jadrový Snapdragon 636 taktovaný na 1,8 GHz. Spoločnosť mu budú robiť 4 GB operačnej pamäte RAM. Poteší aj vnútorné úložisko, ktoré má kapacitu 128 GB. vivo Z1i tak nebude ponúkané vo viacerých pamäťových variantoch, ako tomu zvyčajne býva. Pre náročných používateľov je k dispozícii aj microSD slot na ďalších 256 GB. Druhým využitím môže byť ďalšia SIM karta. Batéria má kapacitu 3 260 mAh, nabíjať by sa mala cez starší Micro-USB konektor. Na druhej strane, sentiment výrobcu neopustil ani pri pridaní 3,5 mm jacka.

ZDROJ | vivo

Hlavná optika pozostáva z duálneho fotoaparátu. Primárny snímač má 13 Mpx, druhá šošovka s rozlíšením 2 Mpx bude fungovať ako hĺbkový senzor pri vytváraní portrétových fotografii. Pod duom je umiestnený LED blesk aj čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | vivo

vivo Z1i sa už dnes predáva v Číne za cenu CNY 1 898, čo je približne 245 €. Novinka sa bude predávať v čiernej alebo červenej farbe. Operačným systémom je Android Oreo 8.1, nechýba ani nadstavba Funtouch OS vo verzii 4.0.

ZDROJ | vivo

Zdrojvivo

Komentáre k článku