Vivo Y95 – luxus navonok, základná výbava vo vnútri

Čínsky výrobca smartfónov Vivo chŕli tento rok jeden zaujímavý model za druhým. Najnovším prírastkom do portfólia je Vivo Y95, ktorý kombinuje elegantný dizajn s hardvérom nižšej-strednej triedy.

Vivo Y95 na prvý pohľad upúta podobným displejom, aký donedávna ponúkali iba vlajkové lode tohto výrobcu. V tomto prípade ide o 6,22-palcový IPS panel s rozlíšením 720 x 1 520 pixelov, v ktorom je síce výrez, no v porovnaní s konkurenciou je podstatne menší.

ZDROJ | Vivo

Vo výreze je umiestnený 20-megapixelový fotoaparát, pri ktorom samozrejme nesmie chýbať ani skrášľovanie nočných a selfie fotografií pomocou umelej inteligencie. Predný fotoaparát zároveň slúži aj na odomykanie smartfónu tvárou. K dispozícii je aj snímač odtlačkov, ktorý je umiestnený na zadnej strane.

ZDROJ | Vivo

Tu nájdeme aj duálny fotoaparát zložený z 13 a 2-megapixelových snímačov. Druhý snímač je využívaný na detekciu hĺbky, teda na tvorbu fotografií s rozmazaným pozadím. Aj v tomto prípade k foteniu priloží pomocnú ruku umelá inteligencia, ktorá dokáže rozpoznať 140 rôznych druhov scén, pre ktoré následne prispôsobí nastavenia fotoaparátu.

ZDROJ | Vivo

Mozgom modelu Vivo Y95 je síce nový, no nie až tak výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 439, ktorý je vyrobený 12-nm výrobnou technológiou. Tá by mala okrem nižších prevádzkových teplôt zabezpečiť aj menší odber energie. S tou by však nemal mať Vivo Y95 problém ani vďaka masívnej batérii s kapacitou 4 030 mAh.

RECENZIAApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Operačný systém Android 8.1 Oreo s nadstavbou Funtouch OS 4.5 má v tomto modeli k dispozícii 4 GB RAM. Používatelia majú k dispozícii interné úložisko s kapacitou 64 GB, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Súčasťou systému je aj herný režim s názvom AI Game Mode, ktorý zabezpečuje rýchly prístup k hovorom a klávesnici počas hrania hier.

ZDROJ | Vivo

Vivo Y95 bol zatiaľ oficiálne uvedený iba na filipínsky trh a v tomto momente nie je jasné, či sa dostane aj za hranice tohto trhu. Na tomto trhu je v predaji v čiernej a červenej odtieňovanej verzii v prepočte za zhruba 230 €.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku