vivo Y12 ponúkne priestranný displej a obrovskú 5 000 mAh batériu

ZDROJ | vivo

Predčasne uniknutý smartfón vivo Y12 má už za sebou aj oficiálnu premiéru. Novinka prichádza na indický trh so zaujímavou výbavou a ešte zaujímavejšou cenou.

Nový smartfón vivo Y12 v prvom rade zaujme 6,35” Halo FullView displejom s pomerom strán 19,3:9 a rozlíšením 1 544 x 720 pixelov. V jeho hornej časti sa nachádza malý výrez v tvare kvapky, v ktorom je umiestnený 8-megapixelový selfie fotoaparát s clonou f/1.8 so softvérovým skrášľovaním tváre AI Face Beauty.

ZDROJ | vivo

Na opačnej strane sa nachádza až trojitý fotoaparát s hlavným 13-megapixelovým senzorom s clonou f/2.2, ktorému sekunduje ultraširokouhlý 8-megapixelový senzor s rovnakou clonou a 120-stupňovým záberom a napokon aj 2-megapixelový senzor pre snímanie hĺbky a následné rozostrenie pozadia.

Srdcom smartfóbu bude čipset Helio P22s 8-jadrovým procesorom Cortex-A53 a grafickým jadrom IMG PowerVR GE8320. Vivo Y12 bude dostupný v dvoch pamäťových verziách a to s 3 GB RAM s 64 GB úložiskom a 4 GB RAM s 32 GB úložiskom. Interné úložisko je možné rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 256 GB.

Pozrite siHuawei predstavil 5. generáciu rodiny nova

Operačným systémom bude Android 9.0 s nadstavbou Funtouch OS 9, ktorá je typická pre všetky smartfóny značky vivo. Jej súčasťou je aj takzvaný Ultra Game Mode, ktorý zvyšuje výkon smartfónu počas hrania hier.

ZDROJ | vivo

Počas hrania padne vhod aj veľká batéria s kapacitou 5 000 mAh. Batéria sa však trochu prekvapivo nabíja cez microUSB port. Na zadnej strane smartfónu nájdeme aj snímač odtlačkov prstov.

ZDROJ | vivo

Nový vivo Y12 je už aktuálne v predaji na indickom trhu v prepočte za zhruba 160 eur. Zatiaľ nevieme, či sa smartfón dostane aj na iné trhy, no jeho predaj na slovenskom trhu určite neočakávame.

Zdrojvivo

Komentáre k článku