Vivo Xplay5 – prvý smartfón s 6 GB RAM a zahnutým displejom

ZDROJ | Vivo

Čínska spoločnosť Vivo pred malou chvíľou predstavila svoju očakávanú vlajkovú loď, model Xplay5. hoci ide o čínsku značku, telefón je z prémiových materiálov a naprataný tým najlepším, čo na trhu môžete nájsť. Vivo Xplay5 už na prvý pohľad zavarí renomovaným značkám. Prečo? Čítajte.

Vivo Xplay5 26
ZDROJ | Vivo

Nový model Xplay5 bude pre tento rok zdobiť vrchol ponuky spoločnosti Vivo. Už na prvý pohľad je jasné, v akých modeloch novinka čerpala inšpiráciu. Displej zahnutý do dvoch strán je jasným odkazom na Samsung a jeho Galaxy S7 edge a S6 edge, zadná strana zas nápadne pripomína konkurenta z USA.

Ale späť k telefónu. Ten je vybavený 5,43″ QHD (1 440 x 2 560 px) Super AMOLED displejom, ktorý je navyše zahnutý do dvoch strán. Displej je pravdepodobne od Samsungu, iný výrobca zahnuté displeje nevyrába.

Vivo Xplay5 27
ZDROJ | Vivo

Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom a optikou so svetelnosťou f/2,4. Hlavný fotoaparát je za optikou zo 6 členov a so svetelnosťou f/2,0. Ide o 16 Mpx čip od Sony. Ten využíva fázovú detekciu pre autofókus a zvláda Ultra HD video. Samozrejmosťou je duálny LED blesk. Namiesto optickej stabilizácie ale novinka využíva len digitálnu stabilizáciu.

Vivo Xplay5 4
ZDROJ | Vivo

Vo vnútri tela bije výkonné srdce od Qualcommu. Ide o procesor Snapdragon 820 s 4+4 64-bit jadrami. Vivo Xplay5 je zároveň prvým smartfónom, ktorý si budete môcť kúpiť s až 6 GB LPDDR4 pamäťou RAM. Tá vám vystačí pokojne aj na Android 9.0, hoci v súčasnosti v ňom nájdete starší Android 5.1. Ten má vlastnú nadstavbu od Vivo a podľa prvých informácií ponúkne aj rozdelenie plochy.

Vivo Xplay5 8
ZDROJ | Vivo

Samozrejmosťou je kompletná dátová výbava s LTE (300/150 Mbit/s), Wi-Fi dual-band, Bluetooth 4.2. Prekvapivo ale chýba NFC čip. O chod sa stará aj 3 600 mAh batéria, ktorú ale nedobijete cez USB-C port, ale ez klasický microUSB port. Nechýba však čítačka odtlačku prsta na zadnej strane.

Vivo Xplay5 5
ZDROJ | Vivo

Vo výbave sú aj také chuťovky ako 128 GB interná pamäť, HiFi 3.0, čo sú vlastne dva ES9028 SABRE DAC čipy a OPA1612 digitálny zosilňovač. Táto kombinácia má priniesť unikátny hudobný zážitok.

Vivo Xplay5 6
ZDROJ | Vivo

V predaji budú dve verzie Vivo Xplay5, obe ako Dual SIM smartfóny. Prvá, základná bude pracovať na Snapdragone 652 a „len“ 4 GB RAM, verzia Flagship Edition bude práve s najvýkonnejším Snapdragonom a 6 GB RAM. Budúcich majiteľov poteší cena, ktorá je predbežne stanovená na 3 698 juanov, čo je zhruba 530 €. Za verziu Flagship Edition zaplatíte na domácom trhu 4 288 juanov – cca 601 €.

Vivo Xplay5 28
ZDROJ | Vivo

ZdrojVivo

Komentáre k článku