Vivo X5Pro – lahôdka pre milovníkov selfie?

Vivo X5Pro

O novinke X5Pro sa posledných pár týždňov na internete šírili rôzne dohady. Tento týždeň sa všetko vyjasnilo, pretože Vivo predstavilo svoj najnovší model aj oficiálne.

Aj keď sa pôvodne špekulovalo o tom, že X5Pro bude telefón nadupaný funkciami, nie je tomu úplne tak a svojou výbavou sa radí niekde medzi mid-endy a high-endy, ale aj napriek tomu ponúkne niekoľko zaujímavých funkcií. Vivo sa totiž často snaží aspoň niektorou zo špecifikácií vynikať.

Srdcom telefónu je osemjadrový procesor Snapdragon 615, ktorý bude zabezpečovať chod operačného systému Android 5.0 Lollipop s grafickou nadstavbou FunTouch OS 3.0. Operačná pamäť dosahuje kapacitu 2 GB a multimédiá spoločne s ostatnými dokumentami bude možné uložiť do vnútornej pamäte veľkosti 16 GB, ktorú bude ešte možné následne rozšíriť pomocou microSD karty.

Vivo X5Pro

Hlavným prvkom je 5,2″ displej s FullHD rozlíšením. Aj Vivo sa snaží minimalizovať priestor po bokoch a navodzuje dojem, že sa displej rozprestiera po celej šírke zariadenia.

Na svoje si prídu aj majitelia viacerých SIM kariet, ktorým sa nechce so sebou zbytočne nosiť viacero zariadení, Vivo X5Pro totiž ponúka podporu Dual SIM.

Na zadnej strane prístroja sa nachádza fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx, ktorý už ale taktiež v dnešnej dobe môžeme radiť k štandardu. Viac ale zaujme predná kamera. Tá je totiž schopná vytvárať snímky v rozlíšení až 32 Mpx. Má to ale jeden zádrhel.

Samotný snímač prednej kamery má totiž rozlíšenie len 8 Mpix a fotografie vo vyššom rozlíšení uskutočňuje len vďaka interpolácii. Predná kamera ale ponúka ešte jednu zaujímavú funkciu. Vďaka nej je možné odomknúť telefón pomocou naskenovania očnej sietnice.

Informácie, kedy sa telefón dostane do predaja zatiaľ nie sú známe, no jeho uvádzacia cena by sa mala pohybovať okolo 389 €.

 

Zdroj a foto: GSMArena.com