vivo X27 – ďalšia stredná trieda s vysúvacím fotoapratom

Čínske vivo predstavilo nový smartfón vivo X27, ktorý v mnohých parametroch kopíruje kontroverzný model vivo V15 Pro. Hlavný predmet kontroverzie však v tomto prípade konečne odpadá.

Aj keď spomínaný model vivo V15 Pro dokázal zaujať niekoľkými dizajnovými a konštrukčnými prvkami, ako napríklad výsuvným fotoaparátom a snímačom odtlačkov v displeji, jeho najväčším mínusom bol microUSB port. Nový vivo X27 týmto problémom už našťastie netrpí a jeho 4 000 mAh batéria sa bude nabíjať 18-W rýchlym nabíjaním cez USB-C.

ZDROJ | vivo

Novinka si zachováva 6,39-palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, v ktorom je zabudovaný snímač odtlačkov. Spoza displeju sa však tentokrát nebude vysúvať 32-Mpx snímač, ale iba 16-Mpx snímač, ktorému navyše bude vysunutie trvať 0,68 sekundy oproti pôvodnému času 0,46 sekundy.

ZDROJ | vivo

Drobná zmena nastala aj na zadnej strane, kde tentokrát namiesto 8-Mpx ultraširokouhlého fotoaparátu nájdeme až 13-Mpx ultraširokouhlý fotoaparát so 120-stupňovým zorným uhlom. Zvyšný 48-Mpx hlavný snímač a 5-Mpx hĺbkový snímač zostáva bez zmeny.

ZDROJ | vivo

Vivo X27 v tomto prípade poháňa o triedu vyšší čipset Snapdragon 710 s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Samotný osem-jadrový procesor s dvomi jadrami Kryo 460 Gold a Kryo 460 Silver ponúka vyšší výkon, no grafická jednotka Adreno 612 je oproti jednotke Adreno 616 v modeli V15 Pro o chlp slabšia.

Pozrite sivivo V15 dedí neduhy svojho staršieho brata, no aspoň je lacnejší

Zaujímavosťou tejto zostavy je, že bude chladená parou. Na tomto čipsete samozrejme pobeží najnovší Android 9 Pie s nadstavbou Funtouch OS 9.

ZDROJ | vivo

Smartfóny vivo nie sú na našom trhu oficiálne v predaji a tak to zrejme zostane aj pri modeli vivo X27. Ten je aktuálne dostupný na čínskom trhu v prepočte za zhruba 470 eur. Pre porovnanie, model vivo V15 Pro stojí v prepočte zhruba 305 eur, čo je o dosť menej aj napriek tomu, že tieto modely sa výbavou až tak výrazne nelíšia.

ZDROJ | vivo

Zdrojvivo,GSMArena

Komentáre k článku