vivo X21 – čítačka odtlačkov pod displejom aj vlastný FaceID

ZDROJ | vivo

Čínsky vivo len pár hodín po tom, ako prišiel Oppo R15 predstavil svoj smartfón. vivo X21 má výrez, ktorým pripomína iPhone X, nájdeme tu však aj čítačku odtlačku prstov pod displejom.

Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že Oppo predstavil dvojicu nových smartfónov, ktorým nechýba výrez v displeji, ktorý pripomína iPhone X. Trend nasleduje už aj vivo so svojim modelom vivo X21.

ZDROJ | vivo

Novinka od čínskeho výrobcu ponúkne 6,28-palcový displej s pomerom 19:9 a rozlíšením Full HD+ (1 080 x 2 280 px). Zobrazovacou technológiou je Super AMOLED, takže o pekné podanie farieb by núdza byť nemala. Vo výreze sa nachádza 12 Mpx selfie kamera s clonou f/2.0 a IR snímačom. To by malo umožniť odomykanie tvárou nielen vďaka prednej kamere, ale aj pokročilému 3D mapovaniu tváre, akým disponuje i iPhone X.

Duálna kamera má jeden 12 Mpx snímač s clonou f/1.8, druhý 5-megapixlový fotoaparát bude slúžiť na rôzne efekty.

ZDROJ | vivo

Vnútorná výbava neohúri ani nesklame. vivo X21 ponúkne osem-jadrový Snapdragon 660 a 6 GB RAM. Nechýba ani dedikovaný čip pre AI procesy. Vnútorné úložisko môže mať 64 alebo 128 GB.

Pozrite siSynaptics začal s masovou výrobou čítačky prstov pod displejom

vivo ale nezaháľa a popri dvoch modeloch bude predávať aj špeciálnu 128 GB verziu vivo X21 UD. Tá bude mať navyše čítačku odtlačkov prstov pod displejom. Technológiu vivo už prezentoval na MWC. Vtedy síce nešlo o ideálne riešenie, budeme teda zvedaví či výrobca vykonal nejaké zmeny.

ZDROJ | vivo

Smartfón bude živiť batéria s kapacitou 3 200 mAh s podporou rýchleho nabíjania. Príjemným spestrením je aj najnovší Android Oreo vo verzii 8.1.

vivo X21 sa bude predávať za 458 dolárov v prípade 64 GB variantu, 128 GB model bude stáť 505 USD. Dostupné budú v bielej, červenej a čiernej farbe. za X21 UD si spoločnosť pýta 568 dolárov a predávať sa bude len v červenej farbe. Smartfóny by mali prísť už 28. marca.

Zdrojvivo

Komentáre k článku