vivo V9 – nabitý umelou inteligenciou

ZDROJ | vivo

Čínske vivo prichádza na trh s ďalšou novinkou. vivo V9 sa podobá iPhonu X, no vo výreze vpredu skrýva až 24 Mpx snímač. V kombinácii s AI má byť schopný robiť čarovné veci.

ZDROJ | vivo

Pred pár dňami sme vás informovali o smartfóne vivo X21, ktorý má čítačku odtlačkov prstov pod displejom aj technológiu podobnú FaceID. Spoločnosť ale nechce zaspať na vavrínoch a prináša ďalší model s označením V9.

Ten bude zameraný na milovníkov selfie, ktorí si potrpia na kvalitných a možno aj trochu (alebo veľmi) upravených záberoch. Začnime ale displejom. Ten má 6,3 palca, rozlíšenie 2 280 x 1 080, zobrazovaciu technológiu IPS a pomer strán 19:9. Spoločnosť tvrdí, že z dôvodu využitia výrezu v hornej časti dosiahla 90 % pomer prednej strany ku displeju.

Pozrite siVivo APEX – koncept s množstvom zaujímavých riešení

A práve výrez je miesto, ktoré je na celom smartfóne najzaujímavejšie. vivo V9 v ňom totiž skrýva 24 Mpx selfie kameru s clonou f/2.0. Tá sa spolieha na umelú inteligenciu. Funkcia Face Access umožní odomknutie smartfónu pomocou tváre, pričom by malo ísť o vyššiu bezpečnosť, ako v prípade natívneho odomykania tvárou v Android systéme.

ZDROJ | vivo

Pri fotografovaní sa zas používateľ môže tešiť na funkciu Face Beauty. Tá má rozpoznať vek, pohlavie, farbu pleti, okolité svetlo a jej textúru. Na základe týchto informácií prispôsobiť nastavenia pre čo najlepší výsledok. vivo tvrdí, že algoritmus bol trénovaný na 1 milióne tvárí. Nechýbajú ani efekty v portrétovom režime, ktoré sú známe z iPhonu X. 

Zadná duálna kamera má 16 Mpx senzor s clonou f/2.0, druhý snímač má 5 Mpx a slúžiť bude len na rozostrenie pozadia.

ZDROJ | vivo

Umelá inteligencia si potom našla umiestnenie aj pri každodennom využití. Smart Engine má totiž sledovať návyky používateľa a na základe nich predpovedať a očakávať, aké aplikácie bude (ne)potrebovať. Podobnú funkcionalitu sme už videli pri Huawei Mate 10 Pro.

Toto všetko poháňa Snapdragon 626, 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska. vivo V9 má miesto i pre MicroSD kartu či dve SIM karty. Batéria má kapacitu 3 260 mAh. Poteší 3,5 mm jack aj najnovší Android Oreo 8.1.

vivo V9 sa bude predávať v dvoch farbách, a to čiernej a zlatej. Detaily o dostupnosti či cene ale zatiaľ zverejnené neboli.

Komentáre k článku