vivo V17 Pro má duálny selfie fotoaparát vo výsuvnom mechanizme

ZDROJ | vivo

Spoločnosť vivo predstavuje nový smartfón vivo V17 Pro, ktorý má okrem štyroch fotoaparátov na zadnej strane aj dve fotoaparáty vo výsuvnej konštrukcii na prednej strane.

Čínske vivo neustále prekonáva viac, či menej zmyselné prvenstvá, stačí sa pozrieť na zoznam článkov, v ktorých sme o tejto spoločnosti písali. Táto séria pokračuje novým smartfónom vivo V17 Pro, ktorý ma fotoaparátov na rozdávanie. Poďme však pekne poporiadku.

Na zadnej strane tejto novinky nájdeme hlavný snímač s rozlíšením 48 Mpx, ktorému sekunduje 13-megapixelový senzor s teleobjektívom pre 2-násobné optické priblíženie obrazu. O ultraširokouhlé snímky sa postará 8-megapixelový snímač a štvoricu uzatvára 2-megapixelový snímač pre získanie informácií o hĺbke obrazu. Ide o pomerne štandardnú zostavu, akú sme tu už mali niekoľko krát.

ZDROJ | vivo

Zaujímavé to však začína byť na prednej strane, kde je na prvý pohľad umiestnený iba Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,44”. Stačí však stlačiť tlačidlo a spoza obrazovky sa vysunie dvojica selfie fotoaparátov umiestnená v pomerne širokom mechanizme.

ZDROJ | vivo

Konkrétne ide o štandardný 32-Mpx doplnený 8-Mpx ultraširokouhlý senzor, ktorý sa má postarať o jednoduchšiu tvorbu skupinových selfie fotografií. Obrazovka tak vďaka výsuvnému mechanizmu pokrýva takmer celú prednú stranu zariadenia, na ktorom nenájdeme ani snímač odtlačkov. Ten je integrovaný do spomínanej obrazovky.

Pozrite siVivo Nex 3 5G atakuje 100 % pokrytia prednej strany smartfónu displejom

Vo vnútri možno trochu prekvapivo nenájdeme najvýkonnejší čipset na trhu, ale “iba” Snapdragon 675 s 8 GB RAM a interným úložiskom s kapacitou 128 GB. Na druhej strane však musíme oceniť batériu, ktorá má kapacitu až 4 100 mAh.

ZDROJ | vivo

Nový smartfón zatiaľ nemá cenu ani dátum vydania. Na našom trhu ho však zrejme aj tak neuvidíme. Minimálne na tom indickom sa určite objaví vo verziách Crystal Black a Crystal Sky.

Zdrojvivo

Komentáre k článku