Vivo V15 Pro má vysúvací fotoaparát a… microUSB?!

ZDROJ | Vivo

Spoločnosť Vivo ešte pred výstavou MWC 2019 predstavila nový model Vivo V15 Pro, ktorý prináša niektoré vlastnosti súrodeneckých vlajkových lodí v lacnejšej verzii.

Zhruba pred rokom sme obdivovali koncept Vivo APEX a jeho vysúvací fotoaparát, vďaka ktorému takmer celú prednú stranu pokrýval displej. Teraz sa tento šikovný trik dostáva aj do modelu V15 Pro, pričom tentokrát bude z tela smartfónu vyskakovať až 32-megapixelový selfie fotoaparát.

ZDROJ | Vivo

Na zahodenie nie je ani zadná zostava, ktorej súčasťou je 48-megapixelový hlavný snímač doplnený o 8-megapixelový ultraširokouhlý a 5-megapixelový hĺbkový senzor. Samozrejme ako vždy, aj tu treba myslieť na pravidlo, že vyšší počet megapixelov nezaručuje vyššiu kvalitu fotografií.

ZDROJ | Vivo

Prednej strane dominuje 6,4-palcový OLED displej so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Výbava typická pre dnešné vlajkové lode však už končí pri čipsete, kde Vivo stavilo na trochu menej výkonný Snapdragon 675. Na druhej strane môžeme byť radi, že Vivo V15 Pro stále ponúka aj 3,5-mm slúchadlový jack.

ZDROJ | Vivo

Operačným systémom je samozrejme najnovší Android 9 Pie, ktorý má k dispozícii 8 GB RAM, zatiaľ čo pre používateľov je k dispozícii interná pamäť s kapacitou 128 GB. To je celkom štandardná výbava, no entuziazmus nad týmto modelom končí pri nabíjaní.

Pozrite siXiaomi Mi 9 – čím viac fotoaparátov, tým viac Xiaomi

Je ešte celkom pochopiteľné, že batériu s kapacitou 3 700 mAh si v tomto prípade nenabijete bezdrôtovým nabíjaním. Čo už však pochopiteľné nie je, je prítomnosť microUSB portu, keď takmer všetky konkurenčné smartfóny už dávno ponúkajú modernejší USB-C port.

Vivo V15 Pro bude predávaný na indickom trhu za zhruba 359 eur. Zatiaľ nie je jasné, či sa tento model dostane aj na iné trhy. Ak áno, zrejme pod iným názvom a už aj s USB-C portom.

ZdrojVivo

Komentáre k článku