vivo V15 dedí neduhy svojho staršieho brata, no aspoň je lacnejší

ZDROJ | vivo

Zhruba pred dvoma týždňami predstavil čínsky výrobca vivo vcelku kontroverzný smartfón vivo v15 Pro, ktorý teraz dostáva lacnejšieho a menej výkonného súrodenca vivo v15.

Aj nový vivo v15 dokáže na prvý pohľad zaujať výsuvným predným fotoaparátom, ktorým je aj v tomto prípade 32-megapixelový snímač. Na zadnej strane však už nie je 48-megapixelový snímač, ale obyčajnejší 12-megapixelový snímač s clonou f/1,8 doplnený o 8 a 5-megapixelové sekundárne snímače pre snímanie hĺbky s clonami f/2,2 a f/2,4.

ZDROJ | vivo

Keďže sa predný fotoaparát dokáže skryť do tela smartfónu, nič nekazí dojem z 6,53-palcovej obrazovky s rozlíšením Full HD+ a pomerom strán 19,5:9. Keďže ide o lacnejší smartfón, vo vnútri už nenájdeme relatívne výkonný čipset Snapdragon 675, ale MediaTek Helio P70 s 6 GB RAM.

ZDROJ | vivo

Interná pamäť má kapacitu 128 GB, no v prípade potreby je ju možné rozšíriť pomocou microSD karty s maximálnou kapacitou 256 GB. Batéria má v tomto prípade kapacitu 4 000 mAh, na čom by samozrejme nebolo nič zaujímavé, ak by ste ju nemuseli nabíjať cez zastaraný microUSB port. Týmto „problémom“ pritom trpí aj drahší vivo V15 Pro.

ZDROJ | vivo

Hardvérovú časť uzatvára fyzické tlačidlo na boku zariadenia, ktoré je možné používať na spúšťanie služieb Google Assistant a Jovi Image Recognizer. Na zadnej strane sa nachádza obyčajný snímač odtlačkov.

Pozrite siVivo V15 Pro má vysúvací fotoaparát a… microUSB?!

Na spomínanom čipsete pobeží najnovší Android 9 Pie s nadstavbou Funtouch 9, ktorá obsahuje niekoľko špecifických funkcií. Okrem siahodlhého zoznamu fotorežimov obsahujúcich umelú inteligenciu v rôznych podobách, nadstavba obsahuje aj takzvaný Game Mode 5.0, ktorý údajne dokáže znížiť pokles v snímkovaní až o 300 % a zároveň zaručuje, že hráči nebudú v zápale hry rušení prichádzajúcimi notifikáciami.

ZDROJ | vivo

Vivo V15 je v tomto momente dostupný v Thajsku, Malajzii a Kambodži v červenej a modrej verzii s cenou začínajúcou na úrovni 305 €. Je takmer nulová pravdepodobnosť, že by sa tento model objavil v predaji aj na našom trhu.

ZdrojGizarena

Komentáre k článku