vivo V11 – snímač pod displejom už aj v strednej triede

Čo bolo ešte pred rokom vzdialenou technológiou, je dnes súčasťou strednej triedy. Reč je o smartfóne vivo V11 a o jeho snímači odtlačkov pod AMOLED displejom.

Vivo V11 je najnovší prírastok do portfólia smartfónov na indickom trhu, ktorý si berie to najlepšie z ostatných modelov spoločnosti, ale aj od sesterskej spoločnosti Oppo. Najväčším lákadlom smartfónu je 6,41-palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením.

ZDROJ | vivo

Pod týmto displejom je umiestnený už spomínaný snímač odtlačkov. Vivo V11 však podporuje aj odomykanie tvárou, ktorý dokáže fungovať v kombinácii so snímačom odtlačku, čím by malo byť dosiahnuté relatívne vysoké zabezpečenie.

ZDROJ | vivo

Odomykanie tváre zabezpečuje 25-megapixelový fotoaparát s clonou f/2.0, ktorý je ukrytý v relatívne nenápadnom výreze v displeji. Hlavným fotoaparátom je duálna zostava s rozlíšením 12 megapixelov (f/1.8) a 5 megapixelov (f/2.4).

ZDROJ | vivo

Srdcom smartfónu je čipset Snapdragon 660 s osem-jadrovým procesorom, ktorý beží na frekvencii 2,2 GHz. Procesoru sekunduje grafické jadro Adreno 512 a 6 GB RAM.

Pozrite sivivo Z1i – stredná trieda s rámikmi menšími ako Galaxy S9

Operačným systémom je štandardne Android 8.1 Oreo s nadstavbou Funtouch 4.5. Nadstavba obsahuje nový softvér pre lepšie využitie procesora a pamäte, čím má byť dosiahnutá dlhšia výdrž batérie.

Batéria má kapacitu 3 4000 mAh a podporuje 18-W rýchle nabíjanie. Nabíjačka však prekvapivo využíva starý microUSB port, ktorý už dnes v podstate všade nahradil modernejší USB-C port.

Interné úložisko s kapacitou 128 GB je možné rozšíriť pomocou microSD karty, pričom trojitý slot zabezpečuje, že si používateľ nemusí vybrať, či chce používať Dual-SIM funkciu, alebo microSD kartu.

Pozrite siMotorola P30 Note – prezlečená motorola one power pre čínsky trh

Vivo V11 bude z počiatku v predaji v Indii a v Thajsku. Neskôr by mal prísť aj na ostatné trhy, no bližšie detaily zatiaľ nepoznáme. Rovnako si ešte budeme musieť počkať na informácie o cene. Tie by však malo vivo oznámiť na dnešnej samostatnej tlačovej konferencii v Indii.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku