Vivo NEX Dual Display Edition – budú vám stačiť dva displeje a 10 GB v mobile?

ZDROJ | vivo

Čínske vivo neprestáva prekvapovať. Po modeli NEX S dnes predstavilo nový smartfón, ktorý svet ešte nevidel – NEX Dual Display Edition. Už z názvu môže byť viac ako zrejmé o čo pôjde v tomto modeli. Áno, dva displeje. A nie hocijaké…

Pozrite siAko čínske Vivo predbehlo Apple? Displejom cez celú prednú stranu!

ZDROJ | vivo

Nové vivo je možné označiť za najvybavenejší smartfón súčasnosti. Minimálne po technologickej stránke. Ale aj tej hardvérovej. Novinka ponúka rovno dva displeje – vpredu i vzadu. Hlavný displej (ten vpredu) má 6,4″, pomer strán 19,5:9 a rozlíšenie 1 080 x 2 340 px. Ide pritom o AMOLED displej a podľa vivo zaberá 91,6% prednej strany. Nemá totiž ani výrez na selfie kameru.

ZDROJ | vivo

Na zadnej strane je 5,5″ displej s pomerom 16:9 a rozlíšením 1 080 x 1 920 px. Aj tento je typu AMOLED. Rozdiel je v tom, že nad ním je duálny fotoaparát, ktorý slúži nielen ako hlavný, ale aj ako selfie fotoaparát.

https://www.youtube.com/watch?v=tj9btN-ZHDE

Vivo tak ušetrilo nemálo miesta a aj nejaké drobné absenciou prednej webkamery. Navyše, duálny fotoaparát s výrazne väčšími snímačmi a optikou ponúkne podstatne kvalitnejšie selfie zábery.

ZDROJ | vivo

Duálny fotoaparát má 12 Mpx a 2 Mpx snímače. Prvý slúži na fotenie, druhý iba na získavanie dát o hĺbke záberu. Hlavný je pod f/1,79 optikou, ktorá je stabilizovaná. Druhý má f/1,8 svetelnosť. Samozrejmosťou je využívanie umelej inteligencie na vylepšovanie záberov, ale aj natáčanie 4K Ultra HD videí.

Prekvapením je však tretí snímač, ktorý nesie označenie ToF (Time of Flight) a slúži na meranie a snímanie tváre pri odomykaní. Na odomykanie ale slúži primárne snímač odtlačku prsta pod hlavným displejom.

ZDROJ | vivo

Vo vnútri tohto obojživelníka je stále najvýkonnejší Snapdrtagon 845 s grafikou Adreno 630 a až 10 GB pamäťou RAM. Keďže je novinka veľmi tenká a tvári sa čo najštýlovejšie, chýba aj slot na microSD kartu. Vystačiť si budete musieť s 128 GB internou pamäťou.

Samozrejmosťou je operačný systém Android 9.0 (s nadstavbou Funtouch 4.5), ale aj plná dátová podpora (LTE 1 Gbit/s, VoLTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS/GLONASS/BeiDou…). Novinku živí 3 500 mAh batéria s 10V rýchlonabíjaním.

A ako to už býva zvykom, čínska novinka prekvapuje aj cenou. Na domácom trhu sa bude predávať ešte tento mesiac s cenou 4 998 CNY, čo je okolo 640 €.

ZDROJ | vivo

 

Komentáre k článku