Vivo Nex 3 5G atakuje 100 % pokrytia prednej strany smartfónu displejom

ZDROJ | venturebeat.com

Pretek o 100 % pokrytie prednej plochy smartfónu displejom sa pomaličky blíži do finále. Oficiálne predstavený Vivo Nex 3 5G má pomer displeja k telu 99,6 %.

Rámiky a výrezy, či dierky, v displejoch sú dnes veľkou témou a aj keď ide viac-menej o dizajnovú záležitosť, boj o prvenstvo v dosiahnutí pomeru 1 : 1 telo telefónu a displej, je neúprosný. Tesne pred vytúženými 100 % zastal Vivo Nex 3 5G.

ZDROJ | venturebeat.com

Ten ponúka OLED displej, ktorý je po stranách zahnutý, čo odzrkadľuje aj jeho názov Waterfall FullView. Podľa výrobcu pokrýva až 99,6 % plochy smartfónu. Displej má uhlopriečku 6,89- palcov a rozlíšenie Full HD 1080p, 2 225 x 1 080 pixlov. Zobrazovacia plocha je vyrobená z luminiscenčných materiálov, ktoré umožňujú jas do 800 nitov, chváli sa certifikáciou HDR10 a 100 % pokrytím P3 farebného gamutu. Displej je tak široký, že inžinieri vo vivo musel všetky fyzické tlačidlá nahradiť virtuálnymi. Technológiu virtuálnych tlačidiel s haptickou odozvou nazvali Touch Sense.

Rozmery smartfónu sa zastavili na 167,44 x 76,14 x 9,4 milimetrov a ručička váhy by vám zisťovaný hmotnosti Nex 3 5G ukázala 218,5 gramov. Telo je zo skla.

Vivo Nex 3 5G bude, ako už názov napovedá, vo verzii 5G, výrobca však ponúkne aj 4G konektivitu. O výkon sa má postarať čip Qualcomm Snapdargon 855 Plus, čo je 8-jadrová vylepšená verzia Snapdragon 855. Čip má upravený dizajn, tak aby bolo možné pridať 6 antén, čím sa má dosiahnuť prenosová rýchlosť 1 Gb/s. Antény sa dokážu pripojiť na dve Wi-Fi siete súčasne, čím zvyšujú rýchlosť prenosu. Na výber bude z veľkostí RAM 8 a 12 GB, úložný priestor sa zastavil na 256 GB s UFS 3.0.

O chladenie telefónu sa má starať parná komora. Batéria má kapacitu 4 500 mAh, podporená je rýchlonabíjaním Super FlashCharge 44 W a riešením na šetrenie energie C-DRX. Čítačka odtlačkov prstov je v displeji. Nechýba Bluetooth 5.0, NFC a k najrozšírenejšiemu GPS výrobca pridaj aj ‚dalšie riešenia na určovanie polohy BeiDou a GLONASS.

ZDROJ | kenyantribune.com

Trojica fotoaparátov na zadnej strane smartfónu je usporiadaná do kruhu. Hlavný fotoaparát má 64 Mpx a clonu f/1,8. ultraširoký a teleobjektív dostali zhodne po 13 Mpx, avšak ultraširoký fotoaparát má clonu f/2,2 a teleobjektív má clonu f/2,48. Fotoaparát je vybavený funkciou Hyper-HDR. Seflie kamera je riešená výsuvným modulom a má 16 Mpx s clonou f/2,09.

Vivo Nex 3 5G má Android 9.0 s nadstavbou Funtouch OS 9.1. Zaujímavo na tejto nadstavbe znie najmä originálny AI asistent od vivo, Jovi. Ten dokáže pracovať s fotkami a videom, automaticky identifikuje tváre alebo vyberá najzaujímavejšie momenty z videa a vytvára z nich krátke filmy. Dokáže tiež upratovať v albumoch alebo vybrať text z dokumentov.

Okrem toho vám Jovi počas dňa ponúka potrebné informácie na lepšie zvládnutie dňa, posiela notifikácie a zvláda všetku tú mikroprácu, ktorá spríjemňuje deň a poznáme ju od konkurencie. Vivo zakrivené hrany využilo rovnako ako Samsung na signalizáciu prichádzajúcich správ, pripomienok a iných notifikácií. Aby ste mali prehľad viete jednotlivým notifikaćiam priraďovať konkrétnu farby.

Spoločnosť vivo zatiaľ nezverejnila ceny, vieme však, že smartfón bude dostupný počas nadchádzajúcich mesiacov v Ázii.

Zdrojtheverge.com,venturebeat.com

Komentáre k článku