Vivo má prototyp 120W nabíjačky. Z 0 na 100% nakŕmi batériu za 13 minút

ZDROJ | vivo

Pre výrobcov je očividne jednoduchšie vyriešiť rýchlo nabíjaie, než ponúknuť batériu s niekoľko dňovou výdržou. Vivo už o pár dní zrejme predstaví protoyp 120W nabíjačky pre smart zariadenia.

Čínsky výrobca smartfónov Vivo ponúkne novú super rýchlu nabíjačku, ktorá nabije 4 000 mAh batériu za 13 minút. Prototyp 120 W Super FlashCharge bude s najväčšou pravdepodobnosťou oficiálne predstavený na nadchádzajúcom MWC v Šanghaji, ktoré začína 26. júna 2019.

ZDROJ | Better Humans

Výrobcovia inteligentných zariadení ostatnú dobu intenzívne hľadajú riešenia, ako nabíjanie skrátiť na čo najkratší čas. Super rýchle nabíjačky boli doteraz limitované na 50W. Xiaomi chcelo byť prvou spoločnosťou, ktorá limity super rýchleho nabíjania posunie. Oznámili, že testujú 100W Super Charge Turbocharger, Vivo ich zrejme predbehne.

120W Super FlashCharger od Vivo má 4 000 mAh batériu na 50% nabiť za 5 minút, na 100% to nabíjačke potrvá 13 minút. Samozrejme, ak aj sú čísla pravdivé, ide o laboratórne výsledky, ktoré sa môžu od skutočnosti líšiť. 

Zaujímavé bude tiež to, ako sa Vivo popasovali s vytváraním tepla, ktorá pri týchto hodnotách vzniká. Či bude riešenie skrz nový adaptér alebo bude super rýchle nabíjanie len pre určité smartfóny, prípadne vám novinka premení smart zariadenie na dvojplatničku, na ktorej si prihrejete obed, sa dozvieme v nasledujúcich dňoch.  

Zdrojtechradar.com

Komentáre k článku