Vivo APEX – koncept s množstvom zaujímavých riešení

Spoločnosť Vivo je stará ešte nie ani 10 rokov a už má za sebou niekoľko významných úspechov. Tým posledným je Vivo APEX so zaujímavým riešením webkamery.

https://youtu.be/yr1cKPR9aHc

Len prednedávnom sme boli svedkami predstavenia smartfónu Vivo X20 Plus UD, ktorý ako prvý priniesol čítačku odtlačkov prstov pod displejom. Vivo ho ukázalo na konferencii CES, ktorá sa konala v januári. Mesiac po tom čínsky výrobca prichádza s ďalším zaujímavým riešením.

To sa skrýva v novom smartfóne s názvom Vivo APEX. Ide síce zatiaľ len o koncept, no v tomto prípade plne fungujúci. Novinka na prvý pohľad zaujme displejom, ktorý pokrýva skutočne takmer celú prednú stranu zariadenia.

Panel nazývaný FullView má horný rámik vysoký len 1,8 milimetra a spodný 4,3 milimetra. Spoločnosť tvrdí, že keby aj spodná strana mala rovnaký rozmer ako tá horná, telefón by mal pomer displeja ku telu zatiaľ nevídaných 98 %.

Pretože je celá predná strana tvorená displejom, spoločnosť sa musela zaoberať otázkou reproduktora na telefonovanie aj webkamerou. Prvý problém vyriešila šírením zvuku cez celé zariadenie pomocou piezoelektrickému javu, ktorý elektrické signály premení na analógový zvuk za pomoci konštrukcie telefónu. Rovnaké riešenie sme mohli vidieť aj pri Xiaomi Mi Mix. Webkamera je vymyslená ešte zaujímavejšie. „Vystreľuje“ sa totiž z horného rámu.

Inovácie neobišli ani čítačku odtlačkov prstov. Vivo X20 Plus UD ju síce má umiestnenú pod displejom, no pre správne fungovanie je potrebné umiestniť prst len na jedno miesto. Koncept Vivo APEX túto oblasť rozširuje až na tretinu panelu vďaka ultrazvukovej technológii. Počas testovania na konferencii ale údajne odomykanie nebolo veľmi spoľahlivé.

Nie je jasné či vôbec Vivo APEX niekedy uvidí svetlo sveta. Ide však o zaujímavý koncept, ktorý by mohol naznačiť budúce kroky čínskeho výrobcu.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

ZdrojVivo

Komentáre k článku