Vivo APEX 2019 nemá tlačidlá, no ponúkne Snapdragon 855, 12 GB RAM a podporu 5G

ZDROJ | Vivo

Vivo predstavilo nový koncepčný model APEX pre tento rok, ktorý je doslova nabitý najnovšími technológiami. Navonok však srší minimalistickým dizajnom.

Meizu Zero už nie je jediným smartfónom bez tlačidiel, reproduktorov a portov. Vivo predstavilo koncept APEX 2019, z ktorého by sa v najbližších mesiacoch mal stať skutočný produkt. Smartfón poháňa najnovší čipset Qualcomm Snapdragon 855 spárovaný s 12 GB RAM a interným úložiskom s kapacitou 256-512 GB.

ZDROJ | Vivo

Zároveň ide o jeden z prvých smartfónov s podporou 5G sietí. Po stránke konektivity však zaujme aj magnetickým konektorom s názvom MagPort, ktorý využíva na nabíjanie a prenos dát.

Pozrite siDxOMark začal testovať už aj selfie foťáky, ktorý smartfón ho má najlepší?

Klasický USB port mu samozrejme tým pádom chýba. V tomto momente nie je jasné, či smartfón ponúkne klasické bezdrôtové nabíjanie cez technológiu Qi, alebo sa spoľahne výlučne na proprietárny magnetický konektor.

ZDROJ | Vivo

AMOLED displej zaberajúci takmer celú prednú stranu zariadenia ponúka 6,39-palcovú uhlopriečku, pričom rovnako ako Meizu Zero, displej slúži vďaka piezoelektrickému meniču aj ako reproduktor. V obrazovke je taktiež integrovaný snímač odtlačkov, ktorý sa rozprestiera po takmer celom displeji a dokáže rozpoznať aj dve odtlačky súčasne.

ZDROJ | Vivo

Za pozornosť stojí fakt, že displej má na spodnej strane malý rámček, no predný fotoaparát sa na smartfóne nenachádza. Zatiaľ nie je jasné, ako sa Vivo s týmto dizajnovým prvkom vysporiada pri finálnom produkte. Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát s 12 a 13-megapixelovým rozlíšením.

ZDROJ | Vivo

Aj keď je výbava konceptu Vivo APEX 2019 obdivuhodná, už v tomto momente je jasné, že finálny produkt bude v určitých veciach odlišný. Vivo bude koncept predvádzať aj na výstave Mobile World Congress 2019 v Barcelone, kde možno uvidíme aj ďalšie modely založené na tomto koncepte.

ZdrojEngadget,GSMArena,Fone Arena

Komentáre k článku