Virgin Galactic plánuje otvoriť vesmírny prístav v Taliansku

ZDROJ | Primal Space

Spoločnosť Virgin Galactic má skutočne ambiciózne plány. Zdá sa, že sa môže ísť schovať Elon Musk aj s Jeffom Bezosom so svojimi projektami kolonizácie vesmíru. Virgin Galactic plánuje v Taliansku postaviť vesmírnu stanicu pre komerčné lety do vesmíru.

Grottaglie – mestečko na juhu Talianska v časti Apúlia. Práve tu má vyrásť základňa, odkiaľ budú štartovať komerčné lety do vesmíru.

Spoločnosť Virgin Galactic už má skúsenosti s vesmírnymi projektami. Boli to práve oni, kto testoval raketu VSS Unity posledných pár mesiacov. Úspešne zvládli testovacie lety v apríli a v máji.

Virgin Galactic vytvorila partnerstvo s dvomi talianskymi vesmírnymi spoločnosťami – Altec a Sitael. Firma Altec je navyše čiastočne vlastnená Talianskou vesmírnou agentúrou (ISA).

ZDROJ | Virgin Galactic

Pozrite siVirgin Galactic je späť – VSS Unity úspešne pristál

„Od renesancie k modernej vesmírnej vede, Taliansko bolo vždy prirodzeným domovom veľkých inovátorov a prelomových nápadov, ktoré formovali ľudský zážitok“, vyjadril sa zakladateľ Virgin Group – Richard Branson. Práve zakladateľ tejto spoločnosti plánuje v najbližších mesiacoch cestu do vesmíru.

Cieľom partnerstva je postaviť vesmírny prístav Grottaglie Spaceport, z ktorého budú štartovať cesty do vesmíru a to ako pre štátne lety zo strany Italian Space Agency, tak súkromné lety pre verejnosť.

„Toto partnerstvo môže priniesť to, že Virgin Galactic pošle prvú osobu do vesmíru práve z talianskej pôdy a tým pádom aj z teritória Európy“, dodal Branson.

ZDROJ | Virgin Galactic

Pozrite siVirgin Galactic je opäť vo vzduchu

Dohodu o spolupráci medzi spoločnosťami sa podarilo dosiahnuť po dvoch rokoch diskusií, analýz, štúdií a marketingových prieskumov.

Ďalšie detaily o tomto ambicióznom projekte Branson zatiaľ neprezradil, takže nevieme ani, kedy môžeme vesmírny prístav očakávať, no veríme, že vesmírneho turizmu sa dočkáme čoskoro.

ZdrojVirgin Galactic

Komentáre k článku