Viete, čo urobiť so starými mobilmi?

Máte doma starý telefón, alebo dva, tri…päť? Ak sú nefunkčné a už ich nepoužívate, doprajte im správne miesto na odpočinok. Pozrite sa, ako to môžete urobiť ekologicky, ako prispejete na dobrú vec a navyše možno odídete aj s peknou cenou.

Orange už niekoľko rokov motivuje svojich zákazníkov, aby nepoužívané telefóny, ktoré nepatria do koša, odovzdali práve u operátora. Vyskúšali sme to aj my a odovzdali operátorovi dva staručké telefóny, ktoré už v redakcii nepotrebujeme.

Všetko, z čoho sú telefóny vyrobené sa dá recyklovať, dáte tak telefónom úplne nový život a kľudne môžu pomáhať napríklad pri výskumoch vo vesmíre. V Orangei vám starý telefón nielen ochotne vezmú, ale za každý telefón, ktorý donesiete operátor prispeje 50 centov na dobrú vec. Do 30. septembra 2019, tak odovzdaním starých telefónov, vďaka vám pomôže Orange práve organizácii Deťom s rakovinou.

Za každý odovzdaný telefón zákazníci Orangeu získajú dokonca recyklačný benefit v podobe 100 SMS správ alebo 100 MB dát. Navyše Orange počas zbierky vyhlasuje pravidelné súťaže, mohli ste tak vyhrať už množstvo nových smartfónov či dokonca lístky na festival Pohoda.

Celkovo Orange vyzbieral už 316 445 kusov telefónov na ekologickú likvidáciu. Totiž, po tom, čo svoj smartfón odovzdáte, odchádza do spoločnosti, ktorá sa postará o to, aby telefóny boli pripravené doslova na „nový život“.

Pozrite si naše video, kde vám ukážeme, čo sa deje s telefónmi po tom, ako ich odovzdáte operátorovi Orange.

Tak, čo, máte chuť pomôcť planéte aj ľuďom, ktorí to potrebujú? Pozrite sa do šuplíkov a skríň, či aj vy nenájdete staré telefóny, ktoré už nepotrebujete. Zaneste ich do Orangeu a okrem dobrého pocitu môžete aj vyhrať jednu z cien, ktorými operátor jednotlivé zberné sezóny podporuje.

Video vzniklo v spolupráci s partnerom Orange Slovensko a.s.

ZdrojOrange

Komentáre k článku