Viete čo odstráni zápach z obuvi? Shoe Deodorizer od Panasonicu

ZDROJ | Panasonic

Asi nie je človeka na Zemi, ktorý sa nestretol s nepríjemným javom – zápachom nôh. Riešiť sa to dá rôzne, avšak žiadna doterajšia skúsenosť nezaručuje požadovaný výsledok. Častokrát nepomôže kúpa kvalitnej (a patrične drahej) obuvi, ale ani dokonca zvýšená hygiena nôh (čuduj sa svete). Známy japonský koncern Panasonic prichádza s riešením, ktoré by mohlo pomôcť nielen postihnutým jedincom, ale aj jeho širokému okoliu.

Ich novinka má ľubozvučný názov MS-DS100. Využíva originálne iónové častice spoločnosti Panasonic – „nanoe X”. Za zápach v obuvi je zodpovedná kyselina izovalerová, látka, ktorú vytvoria baktérie na nohe. Panasonic zistil podľa svojho prieskumu, že asi 62 % nositeľov tenisiek aspoň raz urobilo nejaké opatrenia na odstránenie zápachu, no polovica z nich nebolo spokojná s výsledkom.

ZDROJ | Panasonic

Nový osviežovač dokáže eliminovať zápach z obuvi vypúšťaním vysoko nabitých iónových častíc, ktoré obsahujú hydroxylové radikály. Tieto častice sú vypúšťané šiestimi otvormi, dokážu preniknúť cez povrch a odstrániť vraj akýkoľvek zápach. Častice nanoe X sú veľké len 5 až 20 nm a preniknú tak ľahko do textílií.

Pozrite siMolekule – čistič vzduchu, ktorý ničí škodlivé častice na molekulárnej úrovni

Zariadenie má dva režimy. Pri štandardnom trvá prístroju asi 5 hodín, kým odstráni nepríjemné pachy. Dlhý režim trvá až sedem hodín, čo je dostatočný čas, aby používateľ zapol osviežovač na noc a ráno mal obuv ako novú. Long režim je vhodný aj pre alergikov, pretože okrem pachov odstráni aj peľové častice.

ZDROJ | Panasonic

Zariadenie má spotrebu len 2,9 W a hmotnosť 480 g. Osviežovač sa dodáva s praktickým púzdrom, kde sú umiestnené vložky, ktoré sa vkladajú do topánok. Zariadenie sa dá používať aj v miestach bez elektrickej energie, pretože má v sebe zabudovanú batériu, ktorá sa dobíja cez priložený sieťový adaptér.

Shoe Deodorizer sa bude predávať od 20. septembra 2018. Zlá správa je, že zatiaľ len v Japonsku a iba v obmedzenom množstve (tisíc kusov mesačne). V prípade záujmu však vraj nie je problém dodať ho na akýkoľvek trh. Za koľko sa výrobok bude predávať zatiaľ Panasonic neoznámil.

ZDROJ | Panasonic

Ak by bola rozumne nastavená predajná cena, určite by si tento odstraňovač zápachu našiel miesto azda v každej domácnosti na celom svete, nielen v Japonsku. Tiež si viem predstaviť uplatnenie osviežovača v armádnych, či policajných zložkách. Čo poviete na toto netradičné zariadenie vy?

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku