Viete ako sa Apple Watch zbavia vody?

ZDROJ | Apple

Pamätáte sa na hlášku: „A hodinky s vodotryskom nechceš?“ V Apple Watch od Series 2 takýto vodotrysk nájdete. Ak si ťukáte na čelo, vysvetlím. V týchto smarthodinkách sa totiž nachádza zaujímavá funkcia, čo dokáže odpudiť zbytkovú vodu, ktorá ostala v hodinkách po plávaní. Reproduktor ju špeciálnou sériou tónov spôsobujúcich zvukové vlny doslova vystrelí z tela zariadenia.

ZDROJ | The Slo Mo Guys

Pred ponorením do vody musíte Apple Watch zamknúť (Water Lock), vtedy hodinky nereagujú na dotyk na displeji, čo okrem iného zabráni náhodnému vstupu, keď ste vo vode. Keď vypnete Water Lock, vaše hodinky vypustia všetku vodu, ktorá zostane v reproduktore. Vypnete ich otočením digitálnej korunky, čo okrem grafiky sprevádza aj niekoľkonásobné zatrúbenie.

Ak vás zaujíma, ako takéto vypustenie vody vyzerá v spomalenom zábere, pripravil pre vás zaujímavé video youtuberový kanál The Slo Mo Guys.

Video ukazuje, že v tomto procese dochádza k 10 cyklom, v ktorých reproduktor vibruje, aby odstránil všetku vodu z vnútra. V spomalenom pohybe je viditeľná sila, ktorou je voda vytlačená, ide o pôsobivú vizuálnu ukážku.

ZDROJ | The Slo Mo Guys

Kanál The Slow Mo Guys je obľúbený pre vedecké a technologické videá, ktoré využívajú kamery s pomalým pohybom.

Pozrite siPred 5-timi rokmi sa začali predávať Apple Watch. Dieru do sveta neurobili

Smarthodinky Apple Watch Series 2 boli predstavené v roku 2016 a okrem iného priniesli vodeodolnosť do 50 metrov, GPS, dvojnásobne jasnejší displej či dvojjadrový procesor. Práve tento model odštartoval víťaznú cestu Apple Watch, ktoré sú v súčasnosti najpredávanejšie hodinky na svete.

Komentáre k článku