Ako okamžite vyplníte očkovací formulár? Vďaka rozšíreniu prehliadača

ZDROJ | Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAMS

Preteky vo vypĺňaní formulárov na očkovanie proti Covid-19 sa stali na Slovensku e-športom číslo jedna. Používateľov rozčuľuje najmä rozhranie, ktoré vôbec nemyslí na opätovné zadávanie množstva údajov.

Stanislav Parnický zdieľal na Twitteri potešujúcu informáciu, že napísal rozšírenie Lepšia NCZI registrácia. Vďaka nemu si môžete uložiť požadované info do prehliadačov a pohodlnejšie, no najmä rýchlejšie sa opakovanie pokúšať o registráciu v systéme NCZI.

Rozšírenie Lepšia NCZI registrácia je zatiaľ k dispozícii pre prehliadače Chrome, Firefox a najnovšie aj pre Edge. Pridáva možnosť uloženia údajov o osobách do korona.gov.sk (NCZI) formulárov. Vďaka nemu si pri prihlasovaní na očkovanie ale i testovanie predvyplníte formulár, ktorý sa potom vyplní automaticky.

Všetky dáta sa ukladajú len vo vašom počítači a môžete si ich kedykoľvek vymazať – vo formulári, alebo odstránením rozšírenia.

Pozrite siKde na webe je možné nahlásiť nežiadúce účinky očkovania proti Covid-19?

Ako na to?

Kliknite podľa používaného prehliadača (Chrome a Firefox) vpravo hore na Pridať do Chrome. Ako vidíte, v našom prípade je to Chrome.

Potvrdíte, že chcete pridať rozšírenie Lepšia NCZI registrácia…

a vzápätí to máte pridané do prehliadača.

To je všetko. Prejdite na stránku NCZI, napríklad tu a hneď vidíte nové okno, kde nájdete uložené osoby.

Vyplňte formulár ako obvykle, no potom nezabudnite stlačiť Uložiť údaje o osobe.

Keď sa pozriete na začiatok stránky, už tam vidíte meno prvej uloženej osoby.

Je to extrémne jednoduché a určite to zvládne aj neskúsený používateľ. Veľkou výhodou je, že si takto dokážete naklikať celú rodinu a potom už len čakať na trochu šťastia. Pripomíname, že ukážky sme robili v prehliadači Chrome.

ZdrojLepšia NCZI registrácia

Komentáre k článku