Vieme na akých zariadeniach pobeží Disney+ a kedy bude oficiálne spustený

ZDROJ | Walt Disney Company

Do spustenia očakávanej streamovacej služby Disney+ zostáva 83 dní. Spoločnosť preto začína postupne vypúšťať potrebné informácie. Tentokrát o tom, kde všade bude služba dostupná a na akých zariadeniach.

Disney v ostatných dňoch definitívne potvrdil dátum, kedy bude streamovacia služba Disney+ spustená. 12. novembra bude premiéra v USA. Používatelia si budú môcť objednať mesačné predplatné za 6,99 amerických dolárov, ročné bude stáť 69,99 dolárov.

V rovnaký deň bude služba bežať už aj v Kanade a Holandsku. Cena však bude vyššia. Mesačné predplatné bude 8,99 amerických dolárov, ročné 89,99 dolárov. Holanďania zaplatia 6,99 eur za mesiac, 69,99 eur za rok. Ešte v novembri bude služba dostupná tiež Austrálii a na Novom Zélande. Spoločnosť Disney uviedla, že do dvoch rokov chce mať svoju službu udomácnenú na všetkých globálnych trhoch.

Pozrite siV novembri to môžu všetky streamingy zabaliť, príde Disney+ s top obsahom

Kedy by mohlo Disney+ oficiálne prísť na Slovensko je otázne. Ak sa bude služba na trhoch udomácňovať podľa predpokladov majiteľa, príchod na Slovensko bude najskôr za 3 roky, ak by sa jej darilo nad očakávania, môžno skôr. Sú to však len naše odhady a domnienky.

Disney spolu s dátumom spustenia a cenami predplatného Disney+ oznámil aj zvýhodnený balík Disney+, Hulu a ESPN+, ktorý by mal mesačne stáť 12,99 dolárov.

Dôležitou a potešujúcou informáciou je, že Disney sa dohodol s väčšinou globálnych hráčov, ktorí ponúkajú platformy, cez ktoré sa steamovaný obsah dá sledovať. Od prvého dňa si používatelia budú môcť prezerať obsah od Disney na Apple TV (tvOS), mobilných zariadeniach s Androidom , Android TV, Chromecast, na prehliadačoch stolných počítačov, iPad (iPadOS), iPhone (iOS), PlayStation 4, streameri používajúci Roku, Roku TV a Xbox One.

ZDROJ | The Walt Disney Company

Po zverejnení podporovaných zariadení sa okamžite začalo špekulovať, prečo v zozname chýba Amazon Fire TV a tablety Amazon Fire. Nie je vylúčené, že bude zverejnená druhá vlna podporovaných zariadení alebo že sa Amazon pridá po čase. Na tablety od Amazonu sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude dať aplikácia Disney+ stiahnuť. Všetko sú to však možné scenáre a dohady, obe spoločnosti sa v čase písania tohto článku k situácii bližšie nevyjadrili.

Pozrite siGoogle a Disney podpísali strategické partnerstvo

Spoločnosti s rozprávkových hradom v logu zrejme nadmieru záleží, aby sa ich služba dostala k čo najväčšiemu možnému publiku. Predplatné totiž bude možné aj priamo cez používané platformy na sledovanie, vrátane iOS. Disney dokonca oznámil, že plánuje integrovať svoj obsah s Apple TV, teda sa ich seriály, filmy a programy budú ponúkať ako odporúčané.

Aplikácia ponúkne sekcie každej veľkej značky, ktorá pod Disney patrí, bude podporovať sťahovanie do offline a vybraný obsah ponúkne v 4K HDR.

 

Zdrojtheverge.com

Komentáre k článku