Vieme, ako vymeniť váš starý iPhone za úplne nový

Chcete nový iPhone, no nemáte chuť predávať ten váš starý prostredníctvom inzerátov? Poznáme riešenie, ako vymeniť váš starý iPhone za nový! Trebárs aj za ten najlepší, a to Apple iPhone X.

Ak patríte k nadšencom smartfónov Apple iPhone, máme pre vás dobrú správu. Vaším starým iPhonom môžete zaplatiť za nový iPhone bez toho, aby ste ho museli špeciálne fotiť, vymýšľať pútavé inzeráty a stretávať sa s množstvom ľudí, až kým nenájdete toho pravého kupujúceho. Celý predaj vášho súčasného iPhonu môže byť jednoduchší ako ste si mysleli.

Zaujímavú akciu totiž spustil predajca NAY, ktorý má po celom Slovensku 35 predajní. Teda ak sme ich správne na stránke NAY.sk spočítali. V ktorejkoľvek predajni môžete teraz za váš nový iPhone, ale aj za akýkoľvek iný tovar z ponuky predajcu, zaplatiť vaším starým iPhonom. Na prvý pohľad znie akcia veľmi lákavo. Pozreli sme sa preto, ako vlastne funguje a či sa vám odpredaj starého iPhonu oplatí.

Ak napríklad vlastníte starčeka Apple iPhone 5S, ktorého by ste radi vymenili za novší model, stačí s ním prísť do ktorejkoľvek predajne NAY a na mieste zistíte, o koľko eur bude kúpa nového iPhonu či iného tovaru výhodnejšia.

Určite odporúčame priniesť si kompletné balenie telefónu, krabicu, nabíjačku, ale aj záručný list, ak je náhodou váš iPhone ešte v záruke. Čím kompletnejšie bude balenie telefónu a čím menej bude poškodený, tým väčšiu zľavu získate pri kúpe iného tovaru.

Výšku zľavy za váš starý iPhone si predbežne viete zistiť aj priamo na stránke predajcu NAY. Tu vidíte, že do akcie sú zaradené modely Apple iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE, ale paradoxne aj nové modely Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus a dokonca aj Apple iPhone X. Ak chcete získať zľavu za Apple iPhone X, tak máte na to asi poriadny dôvod, no výhodou je, že si miesto neho môžete vybrať akýkoľvek iný tovar z NAY. Pokojne aj Android smartfón. :)

Pozrite siApple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

Mimochodom, akcia platí len pre smartfóny Apple iPhone, teda v NAY nezískate žiadnu zľavu na nový iPhone či iný tovar, ak do predajne prídete s akýmkoľvek Android smartfónom či iným telefónom.

ZDROJ | NAY.sk

Ale vráťme sa k nášmu príkladu. Uvažujme, že ste sa o svoj iPhone 5S trebárs vo verzii 32 GB naozaj dobre starali. V takom prípade si na web stránke NAY vyberiete práve model iPhone 5S a pamäťovú verziu 32 GB. Následne budete formou ÁNO/NIE v prehľadnom formulári odpovedať na dôležité otázky o stave vášho telefónu. V našom prípade by sme mali k telefónu aj originálnu krabicu, rovnako aj kábel a adaptér.

Žiaľ už neviete nájsť doklad o kúpe alebo aj záruka iPhonu už vypršala. V tomto prípade škrtáme práve pri položke o záručnom liste a doklade o kúpe – NIE. Na všetky ostatné otázky už viete odpovedať ÁNO, a to že máte funkčné Touch ID, telefón bude odhlásený z iCloudu (Find My iPhone), má funkčné nabíjanie, taktiež funkčný a čistý fotoaparát, funkčný signál či Wi-Fi pripojenie.

ZDROJ | NAY.sk

Po otázkach typu ÁNO/NIE nasledujú dve ďalšie podstatne ovplyvňujúce zľavu, ktorú za váš starý iPhone môžete v NAY získať. Prvá sa týka LCD displeja a skla. Všetci vieme, aké sú dnešné smartfóny náchylné na pády. Zľavu viete dostať aj za rozbitý iPhone, samozrejme, bude nižšia ako za taký, ktorý nemá poškodenia. Ak náš iPhone 5S nemá poškodený displej ani sklo, sme na tom dobre a cena sa neznižuje.

Zo zaujímavosti sme si pozreli, ako by ovplyvnilo výslednú cenu tzv. malé poškodenie. Tu patria malé viditeľné škrabance (ryhy), hlbšie škrabance ale veľmi malé/krátke či dokonca aj drobné žlté fľaky na LCD displeji (maximálne do veľkosti 3 x 3 mm). Cena by bola nižšia o 30 eur, čo nie je málo. Je to však pochopiteľné.

Prekvapujúce je, že ak je displej a ochranné sklo poškodené najvyššou možnou mierou, t.j. Hrubé poškodenie = rozbitý, prasknutý displej alebo sklo, veľké/hlboké škrabance, preliačiny, cena sa zníži o 40 eur. Teda len 10 eur je rozdiel medzi malým poškodením a úplným rozbitím. Úprimne, očakávali sme väčšie zníženie ceny. My však máme nepoškodený displej a sklo, takže si môžeme vydýchnuť. :)

ZDROJ | NAY.sk

Poslednou položkou, ktorá sa skúma sú bočné hrany a zadný kryt. Podobne ako pri LCD displeji a skle aj tu máte na výber tri možnosti. Bez poškodenia, malé a stredné poškodenie, alebo hrubé poškodenie. Opäť sme boli zvedaví. Zaujímavé je, že malé poškodenie = bežné opotrebenie a malé škrabance, zníži hodnotu telefónu rovnako ako hrubé poškodenie LCD displeja a skla. V našom prípade o 40 €. Podrobné rozdiely medzi jednotlivými poškodeniami si môžete pozrieť na priloženom obrázku.

ZDROJ | NAY.sk

Náš telefón máme bez poškodení, investícia do obalu sa vyplatila. Akú veľkú zľavu ste tipovali, že za náš Apple iPhone 5S vo verzii 32 GB dostaneme? Je to 117 €. Boli sme však zvedaví, v akej cene sa podobné telefóny predávajú cez inzeráty. A teda boli sme prekvapení, naozaj milo.

Hneď na prvých stránkach najznámejšieho internetového bazáru na Slovensku sme objavili podobné ponuky pohybujúce sa v sumách od 120 do 150 €. Pritom z našej skúsenosti vieme, že väčšinou sa kupujúci snažia cenu ešte pri samotnej kúpe znížiť.

U predajcu NAY, ktorého považujeme za mimoriadne seriózneho, tak dostanete skutočne zaujímavú zľavu pri odovzdaní vášho starého iPhonu. Výhodou je, že si nemusíte kúpiť len nový iPhone, ako je uvádzané v komunikácii tejto akcie. Pokojne si môžete vybrať aj iný tovar z ponuky NAY, musí však byť k dispozícii skladom v deň, keď odovzdávate váš iPhone.

Akcia NAY sa nám tak javí ako veľmi zaujímavá pre všetkých, ktorí chcú bezstarostne vymeniť svoj starý iPhone za nový, prípadne za iný tovar. Jediné, čo od NAY nedostanete za váš starý iPhone je hotovosť. Hodnota sa dá odpočítať len ako zľava pri kúpe nového tovaru. Taktiež je potrebné prísť osobne do jednej z predajní NAY, akcia nie je dostupná prostredníctvom internetu.

Ak máte starý iPhone, skúste si na stránke NAY pozrieť, akú výšku zľavy môžete v NAY dostať na nový vysnívaný kus elektroniky. Ak totiž súhlasíte s hodnotou za váš starý iPhone, celý proces vrátane spísania kúpno-predajnej zmluvy nepotrvá podľa predajcu dlhšie ako 20 minút.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom NAY.

ZdrojNAY.sk

Komentáre k článku