Vieme, ako chce zaujať vylepšená služba Orange TV cez internet

Ako to už býva, v zimných mesiacoch sedíme častejšie pred telkou ako kedykoľvek predtým. Orange sa na hlavnú sezónu dôkladne pripravil, služba Orange TV cez internet vás poteší novými funkciami a elegantnejším rozhraním.

Populárna služba Orange TV cez internet dostala nedávno viacero vylepšení, ktoré vám spríjemnia pozeranie obľúbených filmov, seriálov, zábavných relácií a športových prenosov. Pozreli sme sa podrobnejšie, čo je nové.

V časti Moje videá máte teraz prehľadne zobrazený váš výber videí, kde nájdete požičané filmy z videopožičovne, zoznam vlastných nahrávok či rozpozerané videá. Oceňujeme veľké ikony a náhľady, rýchlejšie nájdete to čo potrebujete.

Po nabehnutí myšou na vybraný titul sa zobrazí krátky popis deja a ďalšie informácie.

Ako úplne novú tu nájdete časť Domov. Zobrazuje sa tu ponuka zaujímavého obsahu s možnosťou rýchleho prekliknutia na jednotlivé stanice. 

ZDROJ | Orane

Dizajnovou zmenou prešiel aj elektronický programový sprievodca (EPG). Je oveľa prehľadnejší, na hornej strane je menu s výberom dátumu programu, na ľavej strane zase vidíte stĺpec s televíznymi stanicami, z ktorých si potom viete vyberať podľa dostupnej ponuky. Samozrejmosťou je podrobný popis vysielaného programu.

V hornej časti okna si môžete zvoliť dátum, pod ním je ukazovateľ času aktuálne zvoleného programu.ZDROJ | Orange
V okne pod každým spusteným programom máte ponuku Zobraziť viac. Tam nájdete tipy na podobné filmy/relácie.ZDROJ | Orange

Ďalšia vynikajúca funkcionalita je tzv. agregácia. Práve vďaka nej vidíte prehľadnejšie výsledky vyhľadávania, ale aj zoznam seriálov, ktorý sa vám už neukáže ako nudný dlhý zoznam jednotlivých dielov, no ako súhrnná položka. Nižšie na stránke uvidíte zoznam častí, z ktorých si môžete vybrať konkrétnu sériu a diel.

Agregácia uľahčuje vyhľadávanie a prehľad ponuky.ZDROJ | Orange

Agregácia pomôže aj vtedy, ak sa vybraný titul nachádza vo viacerých zdrojoch (v nahrávkach, vo videopožičovni, v archíve). Vtedy sa vám zobrazí najprv popis a základné info, v prípade, že vás ponuka zaujme, rozkliknete si ju a vyberiete odkiaľ ju chcete pozerať.

Pozrite si10 GB dát navyše na celú viazanosť? Orange vylepšuje vianočnú ponuku

Portál tv.orange.sk je určený pre zákazníkov Orange TV cez internet a tých, ktorí si aktivovali balík Orange Šport cez SMS. Možno vás prekvapuje, prečo sa tento prístup objednáva cez SMS. Je to špeciálna služba pre športových fanúšikov, ktorí nie sú zákazníkmi Orange.

Balík Super Šport + stojí 6 eur mesačne k Orange TV na optike, cez satelit, alebo internet. V prípade, že vám stačí Orange Šport, ten je dostupný už za 3 eur mesačne. Cena Orange TV sa pohybuje v závislosti od toho, aký balíček služieb od operátora využívate.

ZDROJ | Orange

Viete, že služba Orange TV Šport je dostupná pre všetkých, nemusíte teda byť jeho zákazníkom? Za prístup k nej zaplatíte jednoducho odoslaním SMS.

Čo sa stane, ak sa v rovnakom čase hrá niekoľko zápasov Ligy majstrov UEFA? Orange vyberie pre vás štyri najzaujímavejšie, každý z nich nájdete na samostatnom kanáli. Nezabudnite, že služba Orange Šport je dostupná online, cez optiku a satelit na celom Slovensku, samozrejme od akéhokoľvek internetového poskytovateľa.

Jediným obmedzujúcim faktorom na sledovanie Orange TV cez internet môže byť nedostatočné pokrytie internetu. Odporúčané rýchlosti pre sledovanie na počítači je 4 Mbit/s, cez Set-Top Box 7 Mbit/s a na mobilnom zariadení 3 Mbit/s.

ZDROJ | Orange

V ponuke Orange TV cez internet nájdete aj dva české programy Prima Plus HD a Nova International HD. Ďalšie české stanice Orange neponúka, môžete si ich objednať od spoločnosti LinkStation, aktuálnu ponuku nájdete na ich webovej stránke.

Orange TV cez internet môžete pozerať až na troch zariadeniach naraz. Vždy maximálne na jednom Set-top Box-e a dvoch ďalších zariadeniach (smartfón, tablet alebo počítač) súčasne. Ak nevyužijete prístup pre Set-top Box, máte možnosť sledovať televíziu na ďalšom zariadení.

Orange už teraz pracuje na ďalších vylepšeniach. V blízkej budúcnosti sa môžete tešiť na možnosť nákupu tematických a prémiových balíčkov, zobrazovanie naposledy pozeraných staníc či anonymný mód.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Orange.

ZdrojOrange

Komentáre k článku