Vieme, ako bude vyzerať Apple iPhone 8

ZDROJ | Nodus

Jeden zo zakladateľov portálu TrustedReviews, Gordon Kelly, ktorý v súčasnosti píše o technológiách pre najväčšie svetové médiá v magazíne Forbes odhalil finálny dizajn očakávaného smartfónu Apple iPhone 8. Hoci sme niečo podobné už mohli vidieť dávnejšie, nové rendery odhaľujú čosi viac.

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Kelly sa k renderom dostal aj vďaka spoločnosti Nodus, ktorá vyrába pre Apple najrôznejšie puzdra a obaly. Keďže takéto spoločnosti musia byť schopné dodať produkty prakticky okamžite so spustením predaja očakávaných produktov, výrobcovia im dávajú makety a rozmery zariadení ešte pred ich uvedením.

Maketa síce nemá finálnu podobu a už vôbec nemá displej či iné funkčné časti, tlačidlá a umiestnenie fotoaparátu je nutné na nej uviesť. Aj vďaka tomu je možné presne vedieť, aké tlačidlá a kde ich bude nový iPhone mať.

Najväčším prekvapením je tak určite zmiznutie tlačidla Home pod displejom. To bude zjavne už len softvérové s haptickou odozvou podobnou tou z iPhone 7/7 Plus.

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Veľkou otázkou je akosi príliš veľké ON/OFF tlačidlo na bočnej strane. Žeby sa používatelia sťažovali, že je príliš malé a zle sa stláča? Navyše je príliš úzke na to, aby doň Apple implementoval čítačku odtlačku prstov.

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8?

Obrovskou zmenou oproti predchodcom je aj displej od okraja po okraj, vrátane toho spodného a horného. OLED displej bude navyše v rohoch zaoblený a ešte aj vykrojený v hornej časti kvôli slúchadlu. Apple tak zjavne nestaví na systém ako použilo Xiaomi v modeli Mi MIX. Displej má pritom mať 5,8″ uhlopriečku.

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Pri slúchadle je tiež akosi veľa výrezov na snímače a webkameru. Je tak veľmi pravdepodobné, že Apple iPhone 8 príde s očakávaným odomykaním pomocou rozpoznávania tváre, príp. očnej dúhovky.

Zmenou si prejde aj duálny fotoaparát, hoci jeho rozlíšenie či optika môžu byť rovnaké. Tou zmenou bude hlavne jeho umiestnenie. Už nebude vertikálne, ale horizontálne (pri pohľade na horizontálne postavený telefón).

ZDROJ | Nodus

Horná strana nie je na renderoch znázornená, no z výrezu puzdra Nodus na hornej strane nemusí byť úplne vylúčená ani prítomnosť 3,5 mm audio portu.

Ten totiž v spodnej strane opäť chýba. Tu sa tak neudiali žiadne zmeny. Nájdete tu reproduktor a Lightning port. Ten by sa ale ešte stále mohol zmeniť na USB-C port. Stereo systém pre zvuk bude pritom tvoriť spodný reproduktor s reproduktorom v slúchadle v hornej časti.

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Zaujímavé ale je, že hoci má ísť o rendery, časť telefónu bola určite odfotená. Stačilo trošku upraviť parametre fotky a lesklý spodný roh odhaľuje, že bol odfotený v kuchyni podkrovného bytu. Môže ale ísť len o fotku súčasného iPhone 7 pre potreby renderu.

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly
ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Kelly sa v článku vyjadruje aj ohľadom ceny, ktorá by mala začínať na sume 1 100 dolárov. To však nie je vôbec isté. Isté ale je, že iPhone 8 bude najdrahším iPhonom v celej jeho 10-ročnej histórii. Unikátny OLED panel a nové riešenia musí predsa niekto zaplatiť. A akcionári Apple to určite nebudú…

ZdrojForbes

Komentáre k článku