Video s rozostreným pozadím? Aplikácia Focos Live toho zvláda oveľa viac

Portrétový režim či efekt bokeh nesie chýbať v žiadnom novom smartfóne, no väčšina z nich dokáže rozostriť pozadie za osobou či objektom iba pri fotení. S aplikáciou Focos Live pre iPhone môžete tento efekt aplikovať jednoducho aj na videá a to dokonca aj pri používaní prednej kamery.

Ak ste čítali náš výber 10 aplikácií, vďaka ktorým posuniete vaše fotky a videá na vyššiu úroveň, aplikáciu Focos vám zrejme nemusíme predstavovať. Táto známa aplikácia, ktorá odomkla možnosť fotografovania s bokeh efektom aj na iPhonoch bez dvojitých či trojitých fotoaparátov, však nedávno dostala nového kolegu v podobe aplikácie Focos Live. Bokeh sa tak dostáva už aj do videa.

ZDROJ | pixabay.com

Na rozdiel od pôvodnej aplikácie si Focos Live rozumie iba s dvojitými a trojitými fotoaparátmi na iPhone, ako aj s predným modulom Face ID, ktorý má snímanie hĺbky obrazu v malíčku. Pri tom, ako dobre aplikácia Focos Live funguje sa až musíme čudovať, prečo Apple nepriniesol bokeh efekt videa do svojho portrétového režimu na iPhone ani po štyroch rokoch od spustenia beta testovania tejto funkcie.

Nahrávanie videa s rozostreným pozadím je v aplikácii Focos Live hračkou. Po udelení všetkých potrebných povolení uvidíte hneď v náhľade snímania v tlačidle spúšte to, či váš iPhone sníma priestor pred vami správne. Obraz vytvorený pomocou viacerých kamier a umelej inteligencie sa trochu podobá na to, čo v hrách pre Xbox videl dnes už zabudnutý pohybový snímač Kinect.

Už pred spustením nahrávania si môžete na video aplikovať farebný filter a rovno aj vybrať , v akom pomere strán chcete video nahrávať. Klasických 16:9 či 1:1 tu dopĺňa Instagramový pomer 4:5, ale aj filmových 2,35:1. Pod ikonou ozubeného kolieska nájdete výber jazyka, kde nájdete aj Češtinu. Vybrať si tiež môžete zrkadlové obrátenie prednej kamery či jeden z dvoch kodekov.

Pozrite siAko zdieľať prístup HomeKit na iPhone?

Pravá sila aplikácie Focos Live sa však odkrýva až v momente, kedy nahrávku otvoríte priamo vo vstavanom editore. Ak ste už mali tú česť s akoukoľvek aplikáciou pre strih a úpravu videa (iMovie, Adobe Premiere Rush a pod.), v editore tejto aplikácie sa budete cítiť ako doma.

Vo vstavanom editore aplikácie tak môžete dávať dokopy viaceré snímky, strihať ich, upravovať ich rýchlosť či farebnosť, pridávať k ním texty, titulky, hudbu či obrázky a emoji smajlíky. Čo je však zaujímavejšie, na záberoch môžete aj dodatočne upravovať ostrosť pozadia, veľkosť clony či jas a tvar rozostrenia.

Pozrite si8 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť na letnej grilovačke

Focos Live ponúka aj verziu Pro, ktorú môžete získať za mesačný poplatok vo výške 2,29 €, ročný poplatok vo výške 9,99 € alebo jednorazový poplatok vo výške 16,99 €. Ak však nestriháte videá profesionálne, bez verzie Pro sa určite zaobídete. Odomyká totiž iba pokročilé funkcie použitia viacerých vrstiev, viac kľúčových značiek do časovej osi a ďalšie licencované piesne.

Focos Live95%

Veľkosť:
58.3 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Focos Live je mimoriadne vydarená aplikácia pre nahrávanie videa s bokeh efektom pre iPhone, ktorá navyše túto žiadanú funkciu dopĺňa o nástroj pre úpravu a strih videí, ktorý doslova prekypuje praktickými funkciami. Aplikácia je navyše dostupná bezplatne a hoci ponúka aj možnosť kúpy verzie Pro, väčšinu dôležitých funkcií vám poskytne aj zadarmo.

Komentáre k článku