Lexus CT 200h – Aj prémiový hybrid môže mať rozumnú cenu

Na najbližšom vydaní časopisu TECHBOX 9-10/2014 usilovne pracujeme každý deň. Okrem množstva skvelého čítania v ňom však nájdete aj recenziu technológiami prešpikovaného prémiového kompaktu v podaní Lexusu CT 200h, s ktorým sme absolvovali niečo vyše 600 kilometrov. Lexus CT 200h je výnimočným autom, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je určite to, že ak sa rozhodnete pre jeho kúpu, je viac ako pravdepodobné, že váš sused nebude mať pred domom zaparkované rovnaké auto ako vy. Aj napriek tomu, že tento model je na trhu už niečo vyše troch rokov je stále viac menej raritou.

Lexus CT 200h
Chcete sa odlíšiť? Tak vedzte, že tento zadok nebude mať každé druhé auto na parkovisku

Druhým je jeho pohon. Benzínový motor sa v prípade Lexusu CT200h strieda s elektromotorom, čo sa prejavuje nielen pomerne nízkou spotrebou, ale aj tichým chodom. Po štarte nepočujete nič a to, že auto je pripravené na jazdu sa dozviete len z krátkeho zvukového signálu.

Lexus CT 200h
To je on! Hybridný pohon Lexusu CT 200h

Tým tretím je množstvo technológií, ktorými CT 200h disponuje. Spomenieme len hodinky riadené GPS signálom, unikátny ovládač Remote Touch, alebo Wi-Fi modul v multimediálnom systéme pre pripojenie k internetu.

Lexus CT 200h
Tieto hodinky majú vždy presný čas. Riadi ich totiž GPS signál.

Lexus CT 200h
Páčilo by sa vám takéto retro ovládanie vyhrievania sedadiel?

Lexus CT 200h
Lexus CT 200h vie byť ekonomickým spoločníkom na cestách …

Lexus CT 200h
… ale po stlačení čarovného tlačidla sa jeho charakter zmení

Lexus CT 200h
Zázrak menom Remote Touch. Pomocou neho ovládnete celý multimediálny systém

Kompletnú recenziu najlacnejšieho prémiového hybridného kompaktu na našom trhu si budete môcť už čoskoro prečítať v našom pripravovanom vydaní TECHBOX 9-10/2014, ktoré výjde už v 38. týždni aj s novinkami z výstavy IFA 2014. Zatiaľ si nájdite niečo cez šesť minút času a pozrite si krátky videopohľad na toto unikátne auto.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku