Viac falošných videí vďaka Adobe After Effects?

ZDROJ | Adobe

Nová verzia programu After Effects umožní jednoduché odstránenie neželaných objektov z videí. Adobe v jarnej aktualizácii svojich programov prinieslo viacero noviniek a vylepšení.

Svetoznámy program na úpravu fotografií – Photoshop, má svojho súrodenca, ktorý umožňuje úpravu videí. Adobe After Effects teraz dostáva novú funkciu, vďaka ktorej si používateľ dokáže pomerne jednoducho upraviť video.

https://youtu.be/25ltIoHtiO4

Funkcia Content-Aware Fill vie odstrániť neželané objekty z videí – logá, ľudí, odpadky, elektrické káble, mikrofóny snímajúce zvuk pri natáčaní. Celý postup je vysvetlený na firemnej webstránke aj s video návodom.

ZDROJ | Adobe

Keď si predstavíme, že donedávna vládol v editovaní stredovek, je to úžasný pokrok. Zatiaľ čo vo Photoshope sa už dávno dali ľahko odstrániť nežiadúce objekty zo statických obrázkov, toto je niečo iné. V minulosti musel grafik ručne upravovať snímku za snímkou ak bolo potrebné retušovať video.

Pozrite siAdobe Premiere Rush – program na úpravu videí stvorený pre YouTuberov

Funkcia Content-Aware Fill vie automaticky sledovať objekty v pohyblivých scénach a nahradí chýbajúce pixely. Vďaka platforme strojového učenia Adobe Sensei dokáže tieto úpravy umelá inteligencia prakticky okamžite.

https://youtu.be/DFSz_HJWeyM

Táto funkcia bola po prvý raz predstavená v roku 2017 pod názvom Project Cloak v Adobe Sneaks ako experimentálny nástroj. Teraz táto šikovná funkcia prichádza pre všetkých predplatiteľov služby Creative Cloud. V poslednej aktualizácii ponúka vylepšený výkon, viac pracovných postupov a spomínanú technológiu Adobe Sensei na urýchlenie postprodukcie.

ZDROJ | Adobe

Adobe okrem aktualizácie After Effects predstavila ďalšie novinky, niektoré využívajú technológiu Adobe Sensei. Panel projektu Freeform Project v programe Premiere Pro umožní navrhnúť titulky a grafiku pomocou pravítka a vodítka v Premiere Pro. Funkcia Auto Ducking pre prostredie Ambition využíva AI na analýzu zvuku pre mixovanie v Audition a Premiere Pro. V Character Animator pribudli pokročilé nástroje na modelovanie s použitím mriežky. Umožňujú presne otáčať, ohýbať a zakrivovať animácie, upravovať ich mierku.

Content-Aware Fill s radosťou využijú profesionáli, ale aj videonadšenci. Ja si napríklad viem veľmi dobre predstaviť široké využite pre tých, ktorý sa rozišli s partnerom/partnerkou. Prečo sa zbavovať videí, kde som bol s ex, keď si ju môžem raz a navždy vymazať?

ZdrojBlog Adobe

Komentáre k článku