Vespa Elettrica – prvý elektroskúter od kultovej talianskej značky

ZDROJ | Piaggio

Vespa, najpopulárnejšia značka skútrov na svete, konečne odhalila detaily o ich pripravovanom elektrickom skútri. Vespa Elettrica príde už v roku 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=uljsePsL6PY

Materská spoločnosť Piaggio pracuje na elektrickej Vespe už nejaký ten piatok, no až teraz sa rozhodli poodhaliť viac informácií o pripravovanej ekologickej Vespe.

Vespa Elettrica bude mať dojazd 100 kilometrov a nabijete ju za 4 hodiny cez klasickú nabíjačku. Batéria by mala vraj vydržať okolo 10 rokov kým bude potreba jej výmena.

ZDROJ | Piaggio

Pozrite siVespa Elettrica – legenda dostane elektropohon

Autori uvádzajú, že po približne 1 000 nabíjaniach sa jej výdrž zníži o 80%. K dispozícií bude v chrómovo-šedom spracovaní, no keďže Vespy sú známe svojimi variabilnými farbami, model Elettrica sľubuje 7 rôznych farieb pri doplnkoch a dekoráciách skútru.

Vespa Elettrica by tiež mala disponovať multimediálnym systémom Vespa Multimedia Platform spolu s TFT displejom a možnosťou prepojenia so smartfónom.

ZDROJ | Piaggio

Pozrite siNevláčte sa s kuframi, Piaggio Gita vám drobný náklad odvezie

Čo sa týka rýchlosti, pravdepodobne pôjde o najslabší motor s maximálnou rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu.

Okrem Vespa Elettrica sa môžeme tešiť aj na hybridnú verziu v podobe Vespa Elettrica X, ktorá by mala mať dvakrát väčší dojazd ako čisto-elektrická verzia.

Jedinou otázkou, ktorá ostala nezodpovedaná je cena a presný dátum vydania. Čo však vieme je, že Vespa sa začne predávať v priebehu roku 2018, takže veríme, že nebudeme čakať príliš dlho.

ZdrojPiaggio

Komentáre k článku