Vesmírne sily USA majú logo, ktoré nápadne pripomína logo zo Star Treku

Rozpačitý nápad amerického prezidenta Donalda Trumpa Jr. zriadiť novú vetvu ozbrojených síl je opäť terčom posmechu.

V marci roku 2018 prezident Spojených štátov Amerických Donald Trump Jr. verejne vyhlásil, že chce založiť novú vetvu ozbrojených síl USA. Ako sám prezident povedal, pôvodne bol nápad vtipom, neskôr si však uvedomil, ako veľmi nápad dobrý je. A tak začal realizovať Vesmírne sily Spojených štátov Amerických.

Biely dom po prezidentovom oznámení vydal vyhlásenie, že USA vnímajú vesmír ako možný priestor na boj, preto chcú svoju krajinu brániť aj tu. Nové americké vojenské sily však zároveň majú zohrávať dôležitú úlohu aj vo výskume.

Donald Trump Jr. nebol prvý kto v USA zriadenie Vesmírnych síl navrhol. Riaditeľ Národnej spravodajskej agentúry USA Daniel Coates v roku 2017 prišiel s rovnakým nápadom s odvolaním sa na údajné informácie o tom, že Čína a Rusko majú antisatelitný systém, ktorý by mohol ohroziť bezpečnosť USA.

ZDROJ | collectors.com

Nech znel nápad akokoľvek, Trump ho o tri mesiace neskôr pripomenul na stretnutí Národnej vesmírne rady, kde vyzval radu a Pentagon, aby šiestu vojenskú vetvu Spojených štátov Amerických zrealizovali.

Americký prezident pred pár dňami na svojom Twitter účte zverejnil logo Vesmírnych síl Spojených štátov Amerických s komentárom, že po konzultáciách s vojenskými predstaviteľmi, dizajnérmi a ďalšími zainteresovanými predstavuje nové logo šiestej vetvy ozbrojených síl armády USA.

Logo si okamžite vyslúžilo poriadnu vlnu posmechu a kritiky nakoľko veľmi nápadne pripomína logo Hviezdnej flotily Zjednotenej federácie planét zo sci-fi filmu Star Trek. Na posmešnú reakciu zareagoval John Noonan, ktorý je bezpečnostným analytikom a bol poradcom pre národnú bezpečnosť v prezidentskej kampani Jeb Busha, a pripomenul, že logo vychádza z loga AFSPC, ktoré vzniklo v roku 1982 a zlúčilo sa s novými Vesmírnymi silami.

Zdrojengadget.com

Komentáre k článku