Vesmírne kapsule New Shepard budú ponúkať dostatok luxusu

Výlety do vesmíru sa pomaly ale isto stávajú skutočnosťou. Spoločnosť Blue Origin sa im venuje tiež a ich kapsule New Shepard v sebe zahŕňajú poriadnu dávku luxusu.

https://youtu.be/N5i-f-D_A-M

Zakladateľ najväčšieho internetového obchodu Amazon, Jeff Bezos, sa okrem iných vecí venuje i problematike cestovania do vesmíru alebo vesmírnej turistike. Jeho spoločnosť Blue Origin vytvorila kapsule, ktoré budú putovať mimo našej planéty.

ZDROJ | Blue Origin

Kapsule s názvom New Shepard budú dostupné len pre hŕstku vyvolených, ktorí majú hlboko do vrecka. I z toho dôvodu budú poskytovať dostatok luxusu pre svoju posádku. Jednou z podmienok bude i umiestnenie sedadiel tak, aby mal každý cestujúci výhľad z okna. Tie majú byť dokonca najväčšie spomedzi všetkých vesmírnych plavidiel.

ZDROJ | Blue Origin

I napriek tomu, že New Shepard za sebou ešte nemá úspešnú cestu do vesmíru s pasažiermi, testovacie pokusy už boli začaté, a to úspešne. Finálna vízia Blue Origin je cesta do výšky 100 kilometrov.

Pozrite siSpaceX poletí s turistami okolo Mesiaca

Jednou z hlavných vlastností je tiež opätovná využiteľnosť. Kapsula i raketa by sa mali po použití vrátiť nepoškodené naspäť. Vďaka tomuto kroku sa znížia náklady spoločnosti, potencionálny zákazník to však pravdepodobne nepocíti.

ZDROJ | Blue Origin

Zatiaľ nie je isté, koľko bude cesta do vesmíru stáť. Nepôjde ale určite o lacnú záležitosť. Pre porovnanie, Virgin Galactic ponúka podobné turistiky za približne 250 000 amerických dolárov.

https://youtu.be/ESc_0MgmqOA

ZdrojBlue Origin

Komentáre k článku