Vertu Signature Touch – špičková výbava v luxusnom tele od 7 900 €

Vertu Signature Touch

Vertu po dlhšej odmlke predstavil nový luxusný smartfón, ktorý má hneď niekoľko prvenstiev. Prvým je už len jeho cena – od 7 900 €, čo znamená, že pôjde o najdrahší smartfón sveta (ak nerátame rôzne úpravy súčasných modelov). Ďalším prvenstvom je jeho displej ukrytý pod zafírovým sklíčkom. Pri 4,7-palcovej uhlopriečke ponúkne rozlíšenie 1 080 x 1 920 pixlov čo predstavuje jemnosť až 469 PPI. Nové Vertu má tak bezpochyby najjemnejší displej na svete. Zároveň je to však ja najväčší smartfón sveta s takýmto displejom. Jeho rozmery 145 x 69 x 10,7 mm a hmotnosť takmer 200 gramov z neho robia kráľa ťažkej váhy. Dôvodov veľkým rozmerov a hmotnosti je samozrejme konštrukcia, ktorá je z titánu potiahnutom luxusnou kožou z rôznych viac či menej exotických zvierat.

Vertu Signature Touch

Ďalším prvenstvom Vertu Signature Touch je aj jeho hardvérová výbava. V titánovom tele bije 4-jadrové srdce s logom Qualcommu. Konkrétne ide o procesor Snapdragon 800 s taktom 2,3 GHz s grafikou Adreno 330 a 2 GB pamäťou RAM. 16 GB internú pamäť je možné rozšíriť pomocou microSDXC karty do kapacity 64 GB. Novinka nezaostáva ani po stránke pripojiteľnosti. HSPA+ je samozrejmosťou, prekvapením v tejto triede smartfónov je však podpora LTE sietí Cat4 (150/50 Mbps). Nechýba Wi-Fi, Bluetooth či dokonca NFC čip.

Vertu Signature Touch

Nezvyčajným parametrom v tomto segmente je i 13 Mpx CMOS snímač s autofókusom, duálnym LED bleskom a Full HD videom. Nad displejom nechýba ani 2,1 Mpx webkamera. Čerešničkou na luxusnej torte je samozrjeme luxusné príslušenstvo v podobe rôznych puzdier, ale aj brandovaných slúchadiel od spoločnosti Bang & Olufsen. Tá sa mimochodom postarala aj o zvukovú stránku samotného telefónu. Vymeniteľná batéria ponúkne nezvyčajnú kapacitu 2 275 mAh. Cena nového Vertu Signature Touch začína na sume 7 900 €.

Vertu Signature Touch

Foto: Vertu

Komentáre k článku