Vertu Kinko, Kikusui, Nanten a Daigo: ako štyri ročné obdobia

Krása prírody je rozmanitá a jedinečná. Také sú aj nové mobilné telefóny Vertu z limitovanej edície štyroch ročných období.

Vertu

Spoločnosť Vertu, pri príležitosti prvého výročia otvorenia značkového obchodu v Ginza, Tokio (Japonsko), predstavila štvoricu nových mobilných telefónov v limitovanej edícii. Modely Vertu Kinko, Kikusui, Nanten a Daigo sú inšpirované ročnými obdobiami. Každý z nich je jedinečný exemplár, ručne maľovaný a odetý do zlata. Telo i klávesnicu každého prístroja ručne vyrobil slávny a celosvetovo známy japonský guru úžitkového dizajnu, majster Kazumi, ktorý špeciálne pre túto edíciu mobilov vyvinul osobitú technológiu výroby laku pre telo telefónov, ako aj techniku maľby a lakovania. Vďaka tomu žiadny z týchto mobilov nemá negatívny vplyv na životné prostredie. Okrem toho je každý z telefónov kompletným art konceptom, odrážajúcim jednu z častí japonskej kultúry a času roka, tak či onak s ním spojeným. Napríklad model Daigo, podľa myšlienky majstra Kazumiho, má odrážať všetky nuansy sviežosti jari a prebudiť v jeho užívateľoch pocity spojené s týmto ročným obdobím.

Vertu

Počet nových mobilov Vertu je obmedzený na štyri kusy z jednej línie, alebo 16 kusov z celej série. Telefóny sú dostupné nielen v Japonsku, ale aj v ostatných krajinách. Majitelia telefónov danej série majú špeciálny benefit v podobe bezplatných hovorov po celom svete počas určenej doby po zakúpení, no týka sa to iba predplatiteľov na území Japonska. Cena Vertu Daigo je 215 000 $ ( cca 159 500 €) a cena ostatných troch modelov je až do 220 000 $ (163 200 €).

Komentáre k článku