Vertu Ascent 2010: nový dom na starých základoch

Na starom základe sa dá postaviť nový dom, ak je ten základ pevný. Toto pravidlo sa rozhodla aplikovať spoločnosť Vertu pri uvedení (staro)nového radu mobilov.

Vertu Ascent 2010

A tak vznikol nový rad mobilov odvodený zo starej dobrej série Ascent. Vertu Ascent 2010 je pestrofarebná kolekcia piatich modelov, z ktorých tri majú hliníkové a dva titánové telo. Pri mobilných telefónoch Vertu sme zvyknutý na požitie vzácnych až exkluzívnych materiálov. Nie inak tomu je aj pri modeloch radu Ascent 2010. Guma a koža sú v symbióze s farebným prevedením. Oceľovo-šedá a oranžová guma dopĺňajú hliníkové telo dvoch modelov. Tretí hliníkový model na sebe nesie hnedú kožu. Titánovým kúskom sa ušla decentná čierna respektíve žiarivá červená koža. Hand made, teda ručné vyhotovenie je to, čo je u mobilov Vertu samozrejmosťou a čo im dodáva punc jedinečnosti.

Vertu Ascent 2010

Vertu však nie sú iba luxusné a drahé mobilné telefóny. Ich technické vybavenie model od modelu dokazuje, že výrobca má snahu držať krok s novými technológiami. A tak sa pod zafírovým sklom nachádza 2” QVGA displej, schopný zobraziť 16 miliónov farieb. Nové mobily Vertu Ascent 2010 zvládajú prácu v GSM aj WCDMA sieťach, ktoré v konektivite dopĺňa Bluetooth a microUSB konektor. Ani na cestách sa nestratíte vďaka podpore A-GPS a predinštalovaným mapám a internetové surfovanie si užijete prostredníctvom prehliadača s akcelerometrom, umožňujúcim horizontálne i vertikálne zobrazenie. Príjemným spestrením výbavy sú chronografické stopky i hodiny s dvojitým časovým pásmom. Adresár pojme až 2 000 záznamov a SMS-iek si môžete uložiť celú tisícku. Na komunikáciu využijete aj e-mailového klienta. Modely Ascent 2010 nemajú fotoaparát iba na parádu, 5 Mpx čip je doplnený LED diódou. Pýchou tohto radu je integrovaná pamäť. Hliníkové modely sú obdarené 8 GB pamäťou a titánové sa hrdo pochvália úložným priestorom až 32 GB. Zaujíma vás predpokladaná cena? Tá má začínať okolo hranice štyroch tisíc eur.

Vertu Ascent 2010

Komentáre k článku