Verný zákazník Infiniti chcel elektromobil, tak mu predajca zabezpečil Teslu

ZDROJ | facebook.com/infinitidesherbrooke

Neviem vyhovieť vernému zákazníkovi, tak mu ponúknem produkt konkurenčnej značky? Zastúpenie automobilky Infiniti takéto rozhodnutie spravilo. Avšak, vyšli v ústrety starostovi mesta, kde majú sídlo. To vrhá na celú situáciu úplne iné svetlo.

Zastúpenie japonskej automobilky Infiniti v kanadskom Quebecu sa rozhodlo pre neštandardný krok. Vernému zákazníkovi, ktorý chcel vymeniť svoj automobil za elektromobil, dodali Tesla Model 3. Zastúpenie automobilky toto rozhodnutie vysvetlilo tým, že nemajú v ponuke elektromobil, no chceli zákazníkovi vyhovieť.

ZDROJ | facebook.com/infinitidesherbrooke

Infiniti patrí do prémiového segmentu spolu s Tesla, BMW, Audi, Mercedes-Benz alebo Jaguar. Vymenované značky však už vo svojom portfóliu elektromobil majú, Infiniti zatiaľ zaostáva. To sa má zmeniť v roku 2021, kedy japonská značka ponúkne futuristické SUV s univerzálnou karosériou. Infitiniti SUV tak bude mať jeden dizajn karosérie, no pod kapotou môže byť ako čistá elektrika, tak hybridný pohon. O tomto prístupe sme vás informovali v článku Automobilka Infiniti má univerzálnu karosériu pre hybridný aj elektro pohon.

ZDROJ | Infiniti

Rozhodnutie zastúpenia Infiniti v quebeckom meste Sherbrooke je na jednej strane sympatické, na druhej sa vynára veľa otázok. A to nie len z oblasti obchodnej stratégie. Verným zákazníkom, ktorému predajca vyšiel v ústrety je totiž Steve Lussier, ktorý je starostom mesta Sherbrooke, kde sa celý neštandardný proces odohral. Je teda vysoko pravdepodobné, že ústretovým krokom je najmä politika.

ZDROJ | facebook.com/infinitidesherbrooke

Zastúpenie Infiniti v Kanade aj na facebookovej stráne vyhlásilo, že nakoľko nemajú v portfóliu elektromobil, hľadali pre verného a lojálneho zákazníka to najlepšie riešenie. Preto sa rozhodli pre, čoskoro, priamo konkurenčnú Teslu a ich Model 3. Či ide o definitívne riešenie, alebo len dočasné, teda že po uvedení Infiniti elektromobilu starosta okamžite prejde na svoju obľúbenú značku, ani jedna strana nespomenula, no môžeme práve takýto scenár očakávať.

 

Zdrojelectrek.co

Komentáre k článku