Verizon kupuje kedysi slávny Yahoo!

Americký operátor Verizon kúpil kedysi slávny Yahoo! Za ten vraj operátor zaplatí 4,83 miliardy dolárov v hotovosti, čo je okolo 4,4 mld. eur.

Verizon
ZDROJ | Verizon

Verizon Communications Inc. uzavrel s Yahoo! Inc. dohodu o odkúpení operačného biznisu Yahoo. Nepôjde však o patenty (tzv. Excalibur portfolio), Yahoo Japan či podiel v spoločnosti Alibaba. Tie si niekdajší gigant cení na okolo 40 miliárd dolárov.

Verizonu bude stačiť ku šťastiu všetko okolo on-line služieb Yahoo. Získa tak vyhľadávač, e-mailový klient, Flickr, Thumblr, Yahoo Answers, Yahoo Weather, Yahoo Music, Yahoo Movies a mnoho ďalších projektov.

Yahoo
ZDROJ | Yahoo

Yahoo má vraj okolo miliardu používateľov mesačne, z nich sa až 600 miliónov pripája cez mobil. Mobil, ktorý by im mohol predávať Verizon. Okrem toho má rozsiahlu reklamnú sieť, ktorú ale Verizon nepoužije iba na vlastné účely.

Mimochodom, Verizon vlastní aj inú obriu sieť v USA, AOL, ktorú kúpil len pred rokom za 4,4 mld USD. AOL vlastní napríklad známy denník The Huffington Post, populárny portál TechCrunch, technologický web Engadget, videotéku MAKERS, portál AOL.com a mnoho ďalších menších webov. Práve k AOL sa Yahoo pripojí a bude mať jedného riaditeľa.

Marissa Mayee, súčasná CEO Yahoo zostane vo svojej funkcii v spoločnosti Yahoo, ktorá ostala po odkúpení. Spoločnosť však zmení svoje meno.

Obchod je síce dohodnutý, ale k jeho uzavretiu má dôjsť až v prvom kvartáli budúceho roka. Schváliť ho musia investori a regulačné úrady v USA.

Marissa Mayer
Marissa Mayer,CEO Yahoo! Inc. ZDROJ | virtualvillagemedia

ZdrojAOL,Yahoo!

Komentáre k článku