Verejný bicykel od Antiku prichádza do Bratislavy

ZDROJ | Antik

SlovnaftBAjk má v hlavnom meste konkurenciu v podobe služby Verejný bicykel od spoločnosti Antik. Tá už so zdieľanými bicyklami prerazila vo viacerých slovenských mestách.

Pilotné spustenie projektu dnes odštartovalo v bratislavskej mestskej časti Rača. Momentálne je k dispozícii 12 parkovacích staníc, v ktorých je umiestnených 60 bicyklov. Nevýhodou je, že bicykel sa dá vrátiť zatiaľ iba v Rači a nie v inej mestskej časti.

ZDROJ | Antik

Pozrite siANTIK ku kolobežkám a bicyklom pridá zdieľané skútre

Verejný bicykel ponúka veľkorysý cenník. Na výber máte možnosť najprv jazdíte, potom platíte, kedy sa vám kredit odčítava z Antik peňaženky, ktorú máte nabitú. Tu platí cena 1 € za jednu hodinu jazdy.

Druhá možnosť je jazda po dobu 30 dní s maximálnym limitom 30 minút denne za cenu 5 € mesačne. V prípade, že dobu 30 minút prekročíte, cena je 1 € za hodinu. Táto možnosť je ideálna pri ceste do práce pokiaľ neprevyšuje 30 minút.

Poslednou možnosťou je celosezónna ponuka za 30 €, kde môžete jazdiť denne až 1 hodinu a následne po prekročení s tarifou 1 € za hodinu. Pri mesačnej a celosezónnej ponuke môžu klienti ANTIK jazdiť dvakrát dlhšie. Výhodou týchto balíčkov je hlavne možnosť voľne jazdiť a nie po každej jazde riešiť platbu.

ZDROJ | Antik

Pozrite siAké sú naše prvé dojmy zo SlovnafBAjk?

Na používanie bicykla si stačí stiahnuť a zaregistrovať sa v aplikácii ANTIK SmartWay dostupnej pre iOS aj Android.

Cenovo vychádza Verejný bicykel o niečo lepšie. Hodinová sadzba pri SlovnaftBAjk vychádza na 6 € (+ vratný depozit 30 €), mesačná na 9 € a ročný (sezónny) vychádza na 29,40 € (študentská zľava) a 38,40 € (bežná verzia). Na druhej strane má SlovnaftBAjk stanice vo viacerých mestských častiach.

Pre viac informácií o Verejnom bicykli od Antiku môžete navštíviť oficiálnu stránku. Dokovacie stanice Verejných bicyklov by sa mali rozširovať postupne aj do ďalších mestských častí.

ZdrojVerejný bicykel

Komentáre k článku