Vďaka projektu EarthNow sa budeme môcť pozerať z vesmíru na Zem v reálnom čase

ZDROJ | Wikipedia

Google Earth pozná azda každý z nás a musí súhlasiť, že je to fajn vec. Druhá vec je rozlíšenie obrazu a v našich končinách až niekoľkoročné oneskorenie. Ja mám napríklad v Google Earth stále pred vchodom zaparkované dávno predané auto.

Iniciatíva EarthNow plánuje poskytovať živé pohľady na celú planétu pomocou zoskupenia satelitov, pričom oneskorenie sa má pohybovať v rozmedzí len jednej až dvoch sekúnd.

Pozrite siNový Google Earth má 3D zobrazenia, sprievodcov a už aj VR

Projekt EarthNow má vysoké ambície, avšak nie sú nereálne, keďže už má sľúbenú podporu od Airbusu, Billa Gatesa, SoftBank a Intellectual Ventures. Služba sa bude zameriavať na potreby platiacich zákazníkov a mala by ich informovať o počasí (búrky, tornáda a podobne), násilných konfliktoch, či prírodných katastrofách.

Je isté, že to bude poriadne drahý projekt. Na komprimovanie kvalitného videa treba dobrý hardvér, preto bude každý satelit vybavený silnou počítačovou, obrazovou a komunikačnou technikou.

ZDROJ | Google

Satelity má vyrábať Airbus v svojich fabrikách na Floride a v Toulouse, stále však nie je jasné, koľko sa ich vlastne postaví. Peniaze by mala zabezpečiť hlavne SoftBank, koľko to bude stáť sa však zatiaľ nevie ani približne, bude to však vysoká suma.

Projekt EarthNow je len na začiatku, sila jeho partnerov však naznačuje, že sa veci rýchlo pohnú dopredu. O novinkách vás budeme včas informovať.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku