Vďaka Garminu zumo 350LM sa už ani motorkári nestratia

K letu a krásnemu počasiu okrem vody a dovolenky patria aj motorky. S prvými slnečnými lúčmi sa na naše cesty vyroja dvojkolesoví králi ciest, ktorí majú pred sebou iba vidinu diaľav a nepoznaného dobrodružstva. Aby sa ani motorkári pri svojich potulkách nestratili pripravila spoločnosť Garmin navigáciu určenú práve jazdcom na dvoch kolesách.

Garmin zumo 350LM

Nadšenci motoriek patria k väčšine, ktorá nemá problém vydať sa do neznáma a spoznávať nové zákutia neznámých krajín. Letná dovolenková sezóna je ako stvorená na malý výlet na motorke k moru, alebo do niektorého z historických miest. Aj americká spoločnosť Garmin si je vedomá, že v tomto období vzrastá záujem o navigácie a to nielen medzi majiteľmi štvor a viac kolesových „plechovíc“. Zoznam navigácií určených priamo pre použitie na motorke nie je až tak obšírny ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve preto Garmin uviedol nový model navigácie s označením zumo 350LM. Rad navigácii zumo, ktoré sú zamerané priamo na motorkárov tak má nového člena.

Garmin zumo 350LM

Pýtate sa v čom je odlišná navigácia do auta od tej určenej pre jednostopové vozidlá? V prvom rade je to spracovanie a príslušenstvo, ktoré umožní jednoduché uchytenie aj na motorke. Čo sa spracovania týka tak sa v prípade navigácie Garmin zumo 350LM budete pozerať na 4,3“ dotykový displej, ktorý obsahuje špeciálnu vrstvu, aby ste ho mohli ovládať aj v rukaviciach. Okrem toho by mal byť podľa výrobcu displej podstatne lepšie čitateľný na priamom slnku. Celé telo navigácie je spracované tak, aby bolo odolné vode a iným tekutinám, takže sa nebudete musieť báť ak vás na chorvátskej diaľnici zastihne dážď, alebo ak pri tankovaní navigáciu náhodou postriekate benzínom. Chýbať samozrejme nemôže ani Bluetooth. Vďaka nemu môžete hlasové pokyny navigácie počúvať pomocou slúchadiel umiestnených priamo v prilbe. Majitelia motoriek istotne ocenia aj možnosť zaznamenávania servisu motorky priamo v navigácii. Garmin zumo 350LM by sa mal na trhu objaviť v priebehu tretieho štvrťroku, pričom jeho odporúčaná cena pre americký trh je 699,99 USD (565,69 €).

Garmin zumo 350LM

Foto: Garmin

Komentáre k článku