Vďaka BrainCorp sú autonómni roboti v amerických supermarketoch realitou

ZDROJ | BrainCorp

Vo Walmarte umývajú podlahu, čoskoro budú roznášať tovar k prázdnym regálom. BrainCorp premieňa poloautomatické stoje na autonómnych pomocníkov.

Spoločnosť BrainCorp sa od roku 2009 venuje vývoju umelej inteligencie. Prvých päť rokov svojej existencie venoval výhradne automatizačným technológiám. Následne sa spoločnosť zamerala na priemyselnú starostlivosť o podlahy. Viceprezident spoločnosti John Black uviedol, že v tomto odvetví nevnímali automatizované riešenia, respektíve úspešné automatizované riešenia. Podľa Blacka na trhu bolo zopár dobrých nápadov a čiastočne autonómnych riešení, no žiadne z nich nebolo plne autonómne. A to je cieľom BrainCorp.

ZDROJ | BrainCorp

BrainOS, riešenie od BrainCorp, je akýsi mozog v krabici pre priemyselné a komerčné stroje, ktoré premieňa na autonómnych pomocníkov. BrainOS do svojich produktov už implementovali napríklad Tennant, Minuteman, Intelligent Cleaning Equipment alebo SoftBank Robotics. Riešenie sa skladá zo senzorov doplnených nevyhnutným hardvérom, ktorý dokáže poloautomatické stroje naučiť konať takmer bez ľudskej pomoci.

Pozrite siV Jaguari 2020 XE sa o vaše pohodlie postará umelá inteligencia

John Black vysvetlil, že v podstate sú softvérovou robotickou spoločnosťou, ktorá aplikuje svoj produkt na existujúce stroje v danom odvetví a vylepšuje ich.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=La0UEqEBIME

Proces prebieha tak, že poverený zamestnanec musí so strojom vykonať úlohu, teda pozametať a umyť podlahu. Stroj si celý proces zapamätá, respektíve sa ho naučí, a ďalej úlohu vykonáva sám. Zamestnanci stroje ďalej nemusia kontrolovať. Ak sa udeje niečo, čo znemožňuje stoju vykonať naučenú úlohu, odošle cez cloud správu čím upozorní zamestnanca na problém.

Pozrite siUmelá inteligencia prichádza na pomoc novinárom vo Forbes

V decembri 2018 sa BrainCorp s americkým obchodným reťazcom Walmart dohodli na pilotnom programe, v rámci ktorého nasadili do 360 predajní po USA čistiace stroje s umelou inteligenciou. Program mal taký úspech, že vývojári umelej inteligencie podpísali kontrakt s ďalšími dvoma spoločnosťami na dodávku riešenia. Do konca roku 2019 majú BrainCorp dodať dalších 1 500 inteligentných čistiacich strojov pre Walmart, čím zamestnancov obchodného reťazcu uvoľnia na náročnejšie úlohy.

BrainCorp tiež predstavili program AutoDelivery. Toto riešenie je určené na rozvoz tovaru po predajni. Má zamestnancom šetriť čas a odbremeniť ich od manipulácie s ťažkým nákladom.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=83&v=4XNwFrTfh2A

Zamestnanec naloží tovar na príves, zadá kam ho má stoj doručiť a všetko ostatné zvládne autonómny vozík sám. Ten sa dokáže vyhnúť prekážkam, šikovne sa pohybovať v komplikovanejšom teréne, bezpečne zastaví, ak sú prekážkou ľudia a následne pokračuje ďalej. Tiež vie v prípade neprejazdnosti uličky nájsť inú trasu. Všetko toto dokážu tiež stoje na čistenie podláh.

BrainCorp nie je v tomto sektore jedinou spoločnosťou so zameraním na umelú inteligenciu. MIT predstavili riešenie na inteligenté triedenie odpadu. Robot Flippy od Miso Robotics robí hamburgery v reštaurácií Bay Area od roku 2017 a Starship Robotics spolupracujú s FedExom na inteligentnom robotickom rozvoze zásielok.

ZDROJ | BrainCorp

Spolupráca BrainCorp a Walmart otvára nové možnosti. Projekt, do ktorého sa spoločne pustili, bude skenovať množstvo produktov v regáloch a bude vedieť automaticky vyhodnotiť kde aký tovar treba doplniť. V kombinácií s riešením AutoDelivery by tak v budúcnosti mohlo vypadnúť z procesu manuálne zadávanie miesta doplnenia tovaru.

Zdrojengadget

Komentáre k článku