Vďaka Applu a Fitbitu sa predalo o 67 percent viac inteligentných hodiniek

ZDROJ | Apple

Pomerne prekvapivé čísla zverejnila spoločnosť Strategy Analytics, podľa ktorých stúpli predaje smart hodiniek medziročne o 67 %. V treťom štvrťroku sa ich predalo slušných 10 miliónov kusov.

Inteligentné hodinky nikdy nemali pôsobivé predaje a zdalo sa, že ich ani nikdy nedosiahnu. Oproti smartfónom sú štatistiky o predaji len smiešnou omrvinkou, ale čo sa dá čakať od zariadení, na ktorých sa nedajú robiť selfíčka ani hrať hry?

67-percentný nárast predaja však naznačuje, že sa nájdu ľudia, ktorí si obľúbili aj tento druh zariadenia. Pozrite sa, ktoré firmy kraľujú na prvých troch priečkach.

Tretie miesto – Samsung

Kórejčania sú tradiční výrobcovia smart watch a zdá sa, že s posledným modelom Samsung Galaxy Watch trafili klinec po hlavičke. V treťom štvrťroku 2018 mali 11-percentný celosvetový podiel na trhu s 1,1 miliónom predaných kusov. V treťom štvrťroku 2017 bol ich podiel 10 %, no na účet im prišli peniaze za 600-tisíc predaných kusov.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch – najlepší priateľ každého Androidu

ZDROJ | Fitbit

Druhé miesto – Fitbit

Fitbit zaznamenal výrazné oživenie a jeho modelový rad Versa sa stala predajným hitom hlavne v USA a v Kanade. Ich podiel na trhu je 15 %, predali 1,5 milióna hodiniek. Svojich fanúšikov si získali okrem pekného dizajnu aj množstvom športových funkcií za dobrú cenu.

Pozrite siFitbit Versa – elegantná a dostupná alternatíva k Apple Watch

ZDROJ | Apple

Prvé miesto – Apple

Víťaz berie všetko. 25-percentný podiel na trhu a 4,5 milióna predaných kusov hovorí za všetko. Ak si k tomu prirátame blížiace sa Vianoce a nové Apple Watch 4, ktoré sa v rebríčku nestihli naplno prejaviť, je isté, že firma bude kraľovať aj v ďalšom štvrťroku. Minulý rok predali v treťom štvrťroku 3,6 milióna kusov. Tieto čísla sú ešte pôsobivejšie, ak si uvedomíme, že Apple Watch dokážu komunikovať jedine s iPhonmi.

Pozrite siSom Apple Watch Series 4 a už viem merať aj EKG!

Ako vidieť, veľké prekvapenia sa nekonali. Na štvrtom mieste sa nachádza ešte Garmin, predal 800-tisíc kusov a pripísal si 8 % z trhového koláča. Ostatní výrobcovia predali zvyšných 2,1 miliónov kusov.

Každú chvíľu sa predstavujú nové, pekné a naozaj inteligentné hodinky. Z veľkej a pestrej ponuky môže mať používateľ zmätok a možno práve z toho ťažia overené firmy. Akú značku a model by ste si vybrali vy?

Zdroj

Komentáre k článku