Vďaka apke Steam Link si zahráte plnohodnotné PC hry aj na smartfóne

ZDROJ | Valve

Aplikácia Steam Link, ktorá slúži na streamovanie hier z počítača na iné zariadenia v domácnosti, nedávno dorazila aj na operačný systém iOS. Oplatilo sa čakať?

Steam Link už niekoľko rokov umožňuje hráčom preniesť plnohodnotné ich herné tituly z platformy Steam na veľké obrazovky do obývačiek pomocou rovnomenného hardvéru i aplikácie pre Android TV, Samsung Smart televízory a počítače Raspberry Pi. Krátko po vydaní mobilnej aplikácie pre Android sa do zoznamu podporovaných zariadení konečne dostali aj platformy iOS a tvOS.

Na všetkých platformách je aplikácia Steam Link postavená na rovnakom princípe. V domácnosti by ste mali mať dostatočne výkonný herný počítač s nainštalovaným programom Steam, z ktorého sa bude cez domácu internetovú sieť prenášať obraz do iného, väčšinou menej výkonného zariadenia, v tomto prípade do smartfónu alebo tabletu.

Herný počítač by ste mali mať ideálne zapojený do siete cez pevné Ethernetové pripojenie, aby ste dosiahli čo najnižšiu odozvu pri ovládaní a čo najvyššiu kvalitu prenášaného obrazu. Android a iOS zariadenia bez Ethernetového adaptéru káblom k internetu nepripojíte a tak sa na tejto strane prenosu budete musieť spoľahnúť na to, že vaša Wi-Fi sieť bude dostatočne rýchla na prenos kvalitného obrazu.

Po úspešnom pripojení k vášmu počítaču sa ocitnete v prostredí Big Picture, ktoré prispôsobuje Steam pre veľké obrazovky a herné ovládače. Práve herný ovládač je niečo, čo by vám v tejto zostave nemalo chýbať. Virtuálne tlačidlá na obrazovke pri hraní necítite a napriek tomu, že sú priehľadné, pri ich stláčaní si zakrývate podstatnú časť obrazovky.

Kým ku smartfónu či tabletu s Androidom môžete pripojiť v podstate akýkoľvek ovládač podporujúci Bluetooth, s iPhonom, iPadom či Apple TV to už tak jednoduché nie je. K týmto zariadeniam totiž môžete pripojiť iba ovládače, ktoré prešli certifikáciou MFI. Výnimku má Steam Controller, ktorý obchádza toto obmedzenie použitím technológie Bluetooth LE.

Ak žiaden takýto ovládač nevlastníte, z aplikácie Steam Link nebudete mať veľmi dobrý zážitok. Aplikácia síce ponúka pomerne komplexný editor ovládania, vďaka ktorému si môžete prispôsobiť virtuálnu ovládaciu schému podľa vašich preferencií a potrieb hry, no nikdy sa to nevyrovná pohodliu, ktoré ponúkajú fyzické herné ovládače.

Steam Link89%

Veľkosť:
29.8 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Steam Link umožňuje hráčom počítačových hier preniesť si ich knižnicu Steam hier na obrazovky Android a iOS zariadení. Pre plnohodnotný zážitok je však potrebné vlastniť aj herný ovládač kompatibilný s mobilnými zariadeniami.

Komentáre k článku