Varjo – virtuálna realita s fotorealistickou grafikou

ZDROJ | UploadVR

Problémom virtuálnej reality je, že obraz stále nie je dokonalý a tak viete rozlíšiť jednotlivé pixely. Fínska firma Varjo chce však tento trend zmeniť.

https://vimeo.com/221981612

Pozrite siVRBA – vyskúšali sme si perfektnú virtuálnu realitu v centre Bratislavy

Ich VR AR zariadenie, ktoré nesie krycie meno „20/20“ má vraj zobrazovať virtuálnu realitu v rozlíšení 70 megapixelov na oko. Pre porovnanie Oculus Rift alebo HTC Vive zobrazuje VR iba 1,2 megapixelov na oko.

Varjo znamená po fínsky tieň a táto malá firma sa rozhodla prísť s patentom, ktorý dokáže reagovať na ľudské oko tak, že nerozpoznáte virtuálnu realitu od tej skutočnej. Jedinou nevýhodou je uhol pohľadu, ktorý ostáva ako u ostatných VR zariadení na hranici 100°.

ZDROJ | Varjo

Uvidíme, kedy sa dočkáme tejto prevratnej technológie, no už by bolo na čase, aby sa virtuálna realita priblížila tej skutočnej aj po obrazovej stránke. Firma Varjo oznámila, že ďalších informácií sa dočkáme ešte v priebehu tohto roku.

ZdrojVarjo

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info